Inspiracje

Zimowy wpis – mixed mediowy art journal

Hej,
Ogromnie się cieszę z możliwości jaką jest projektowanie dla sklepu Przyda Się, a zarazem inspirowania was moimi pracami w tym roku. To mój pierwszy wpis na blogu, więc pragnę się z wami przywitać pierwszym tegorocznym zimowym wpisem do art journalu.

Postanowiłam wykorzystać fakt, że art journal charakteryzuje się brakiem narzuconych zasad tworzenia i potraktowałam to jako możliwość przetestowania moich nowych produktów ze sklepu Przyda Się. Muszę przyznać, że jak tylko otworzyłam paczkę i zobaczyłam jej zawartość, od razu wiedziałam co z tym zrobię. Kolejne media w mojej pokaźnej już kolekcji, to dla mnie dodatkowa motywacja do tworzenia.

Baza tej pracy to małych rozmiarów Travel journal, który ze względu na wysoką gramaturę papieru świetnie zniósł moje mediowanie. Na obie strony nałożyłam grubą warstwę gęstego białego gesso, aby dodatkowo zabezpieczyć papier. Gdy wszystko porządnie wyschło mogłam zacząć się bawić.

Używając szpachelki nałożyłam trochę pasty żeliwnej Pentart, która konsystencją przypomina gesso, jednak ma szary kolor z mnóstwem mieniących się drobinek. Następnie, za pomocą tego samego narzędzia dodałam kolory żółty oraz niebieską patynę –  oba z matowym wykończeniem.

W celu uzyskania ciekawej tekstury wykorzystałam pastę, którą otrzymałam poprzez zmieszanie proszku mineralnego z gel medium – wyszła mi gruboziarnista, kolorowa pasta piaskowa. Oprócz tego, znalazły się tam też moje ulubione kuleczki 3d, które mają niezliczoną ilość zastosowań, jeśli chodzi o przestrzenne kompozycje.

Aby ożywić trochę ten projekt i nadać mu blasku, zdecydowałam się na dodanie bardzo delikatnej folii do złoceń. Przyłożyłam ją do suchego już gel medium nałożonego przez maskę, a następnie wygładziłam i zebrałam pędzlem nadmiar. Na samym końcu klika maźnięć turkusową pastą woskową, która tak pięknie się mieni, że nie mogłam się jej oprzeć…

Mam nadzieję, że zainspirowałam was tą pracą i sami spróbujecie stworzyć swój własny i niepowtarzalny wpis w art journalu!

Pozdrawiam serdecznie,

Alicja

Poniżej produkty dostępne w sklepie Przyda Się, z których korzystałam:

 Kulki 3D Duże 100 ml Pasta woskowa 20 ml - turkusowapentart-farba-do-postarzania-50ml-niebieska-patyna.jpg