Inspiracje

Zdrowiej szybko, czyli kartka dla chorego

Moja pierwsza pocieszająca kartka. I choć takie kartki niosą pozytywną moc, wolałabym nie mieć powodów, żeby je robić. Żebyście nie myśleli, że tusz służy tylko do odbijania stempli, zdradzę Wam, jak powstała ta kartka.

Widzicie te akwarelowy sześciokąt? Wykonałam go za pomocą techniki ink smooshing, czyli nakładam tusz na bloczek akrylowy, spryskuję wodą i przykładam bloczek z tuszem do papieru akwarelowego. Użyłam do tego tuszu Memento w kolorze Summer Sky i tuszu Brilliance w kolorze Pearlescent Lime, dzięki któremu mój szcześciokąt mieni się pięknie drobinkami.

Tej kartce nie szczędziłam roślinności, jednak chciałam utrzymać ją w klimacie c&s. I tu mamy kolejny pomysł na wykorzystanie tuszów. Odrobinę tuszu Brilliance nakładam na bloczek akrylowy i dodaję kropelkę wody. Taką mieszanką pokolorowałam listki i kwiatki. Pamiętajcie, że tusze możemy ze sobą mieszać. Ja postanowiłam do tuszu Pearlescent Lavender dodać odrobinę niebieskiego tuszu Memento Danube Blue, żeby otrzymać bardziej chabrowy odcień.

Z papierów do scrapbookingu i kart do Project Life lubię wycinać elementy. Papiery w listki świetnie się do tego nadają.

Moją nową miłością jest dziurkacz zaokrąglający rogi, ale to tylko jedna z dwóch funkcji, jakie posiada. Można nim wykonać również wcięcia. Druga funkcja przydała mi się do wykonania przekładek, ale pokażę je może innym razem.

Kartka jest tylko częścią kompletu. Zrobiłam również papierową torebkę na drobiazg, który ma ucieszyć choruszka 🙂 Użyłam do tego gilotyny i trymera z funkcją bigowania, także nitownicy i nitów.

 

 

Miłego dnia,
Angelika

 

Użyłam: