Inspiracje

Zainspiruj się naturą! Płótno i motywy roślinne na kartce

Dzień dobry! Witam Was z ogromną radością!

Premierowo zapraszam na kartkę inspirowaną naturą!

Dziękuję załodze sklepu za zaufanie i przygarnięcie mnie do zespołu. Cieszę się, że będę mogła dzielić się z Wami nie tylko pracami, ale też kursami i recenzjami. Jeżeli jeszcze mnie nie znacie, zapraszam do odwiedzenia mojego bloga.

Zdecydowanie jestem wielbicielką kartek, więc nie wyobrażam sobie nie przywitać Was kartką.  A do tego zdradzę Wam jeszcze, że ostatnio pokochałam stemple i c&s!

Z tych moich miłości zrodziła się prosta kartka, na której umieściłam papier obklejony płótnem. Jak wskazuje tytuł, chciałam zainspirować się naturą, a także nadać jej lekkości i delikatności.

Białe płótno pozostawia kartkę jasną, jednak jest pewnym urozmaiceniem, alternatywą dla białego papieru. Kolory nawiązują do roślinności i nieba. Takie roślinne kartki są bardzo uniwersalne, dobre na większość okazji. Wystarczył napis „Sto lat”, aby stała się kartką urodzinową.

Stemple, których użyłam pochodzą z zestawu Stamperii.  Są to stemple gumowe, które dzięki klejącej,  przezroczystej warstwie łatwo zamontować na bloczku. Ponadto, odbijane wzory są widoczne na odwrocie. Oprócz świetnych listków, dużych liści paproci, znajdziecie tam również dmuchawce, koper, motyla, pszczołę i ważkę! Na żywo efekt jest niesamowity, przecudne detale, szczególnie skrzydła ważki robią wrażenie.

Do tego miętowy tusz pigmentowy, możecie użyć tego.

Słyszeliście może o technice ink smooshing? A wiedzieliście, że nadaje się do tego tusz Memento? Egzamin zda każdy tusz na bazie wody. Ja wybrałam przepiękny odcień niebieskiego Memento Danube Blue. Tusz nanosimy na kawałek sztywnej folii (można wykorzystać tę folię, na której umocowane są stemple), spryskujemy wodą i przykładamy folię z tuszem do kartki lub kartkę do folii.

Wisienką na torcie są kremowe perełki w płynie. Koło przyklejone na kosteczkach dystansowych, aby nadać kartce trójwymiarowości. Chciałam dodać chlapnięcia, ale powstrzymałam rękę, są tylko takie delikatne kropeczki, które zrobiłam za pomocą nieco rozpuszczonej w wodzie turkusowej farby Ayeeda Matte Paint. Znajdziecie ją teraz w dziale z promocjami.

Czujecie ten spokój bijący z kartki? 🙂
Pozdrawiam Was serdecznie!
Angelika

W pracy wykorzystałam:

https://www.przyda-sie.pl/userdata/gfx/7f2d25ae3f638d19ef4660a0e9ed5ce7.jpglarge_613_635817460610505480.jpg