Inspiracje

Wypatrując pierwszych pąków i farby kredowe na trzy sposoby

Po tych ponurych miesiącach zimy przyszedł czas na powitanie wiosny. Ona już chce zawitać na dobre, chce rozjaśniać dni  i dać nam przepięknie budzącą się do życia przyrodę, z której możemy czerpać wiele inspiracji.

Jako pamiątkę po lecie, zachowałam sobie ususzone gałązki- łodygi kwiatów. Dlaczego by nie wykorzystać ich jako ozdobę kartki? Nie jest to łatwa do przyklejenia ozdoba, więc do takich „spraw beznadziejnych” idealnie nadaje się gel medium. Gałązki są jeszcze takie smutne i gołe, jeszcze bez pączków, więc zrównoważyłam tę pustkę kwiatowymi tekturkami. Wybrałam pastelowe kolory farb kredowych.

Przyznam Wam, że farby kredowe to medium nie tylko do prac decoupage. Bardzo często używam ich przy tworzeniu kartek! Pracuje się z nimi bardzo dobrze, więc spokojnie mogę polecić je osobom początkującym. Szybko schną, bardzo dobrze kryją- często wystarczy tylko jedna warstwa! Teraz bogatą paletę kolorystyczną znajdziecie w sklepie (KLIK)!

Oprócz malowania tekturek, drugim sposobem na wykorzystanie farb kredowych jest nałożenie ich przez maskę. Może nie jest to gęstość pasty strukturalnej, ale moim zdaniem farby kredowe dają radę!

Zauważyliście, że nie użyłam tutaj żadnego papieru do scrapbookingu? To zasługa farb, którymi udało mi się stworzyć ciekawe tło. I to jest trzeci sposób na wykorzystanie farb kredowych, czyli maźnięcia rozwodnioną farbą, które tworzą tło. Farbę kredową można rozwadniać i mieszać z różnymi mediami. Ja zmieszałam miętową farbę kredową z odrobiną granatowej. Biały papier to karton Studio75 o dość wysokiej gramaturze, więc nie pofalował się ani przy nakładaniu farby przez maskę, ani przy maźnięciach rozwodnioną farbą.

Myślę, że na tych trzech sposobach się nie skończy. Jeżeli jesteście ciekawi z chęcią przybliżę Wam kolejne. Nabraliście ochoty na farby? Ja już zbieram swoją gromadkę 😉

Tymczasem zachęcam Was do zainspirowania się wiosennym moodboardem i do zgłaszania prac na wyzwanie marcowe.

Życzę miłego dnia i kreatywnego weekendu,
Angelika

W pracy wykorzystałam

26868.jpg