Inspiracje

Wybierz radość w Nowym Roku…

Cześć!

Taki przewrotny tytuł ma mój dzisiejszy post, ale w zasadzie to bardzo pozytywny i dobry tytuł nie tylko dla posta ale także dla całego zbliżającego się Nowego Roku! A wyjątkowo dobrze nadaje się na okładkę kalendarza notesowego, który nosimy przy sobie i często na niego zerkamy.

Wybierz radość czyli choose happy

Wybierz radość czyli wolne tłumaczenie z angielskiego „choose happy” to fajne, optymistyczne hasło, które można śmiało powtarzać przez cały rok, dlatego umieściłam je w centralnym miejscu okładki.

Dodatkowo podkleiłam kostkami dystansowymi, aby nadać przestrzenności.  Mój notes-kalendarz to takie combo, wewnątrz znajdują się bowiem zarówno kartki z wydrukiem kalendarza na 2018 rok jak i zwykłe kartki notesowe, dzięki temu można połączyć kilka funkcji w jednym przedmiocie. Ja jestem bardzo praktyczną osobą 😉 i baaardzo lubię rzeczy jednocześnie piękne i użytkowe. Poza tym notes ma poręczny format 15×15 cm, lubię ten rozmiar, bo mieści się wygodnie nawet w małej torebce. Narożniki zabezpieczyłam metalowymi okuciami, żeby ten mój kalendarz wytrzymał w codziennym użytku cały rok.

 

To tyle w temacie technicznym, teraz nieco o estetyce. Wybrałam pełne kolorów połączenie; malinowego różu, miętowej zieleni i morskiego turkusu, te, jakże przyjemne kolory, zawdzięczam ślicznym papierom UHK Gallery  z kilku kolekcji. Świetnie ze sobą pasują a łączenie różnych papierów jednego producenta to zawsze pewność ładnego efektu. Dodatkowo kolorowe ćwieki i enamel dotsy, odrobina błysku dzięki złoconej taśmie washi no i nieodłączne ostatnio u mnie chlapania białą farbą.

Co prawda okładka jest zdobiona warstwowo i podniesiona na kostkach dystansowych, jednak przy kalendarzach i notesach, które mają służyć codziennie i jak najdłużej, staram się ograniczyć przestrzenność i w zasadzie wykorzystuję tylko kostki o wysokości 1 góra 2 mm.

Na koniec muszę Wam jeszcze zdradzić pewien sekret; uwielbiam notesy, kocham miłością bezwarunkową!

Mam ich bardzo wiele, zarówno takich zdobionych jak i takich całkiem zwykłych. Obawiam się także, że nie jest to mój jedyny notes, który stworzę dla siebie w najbliższym czasie! ;p

Co ja w nich wszystkich będę zapisywać? 😀

W pracy użyłam:

Herbata z malinami - Zaproszenie/invitation Herbata z malinami - Wieczorna rozmowa/evening talk  Gaj oliwny - Extravergine

LOFT herbs - Thyme  Nitownik- 2 szt.  Kosteczki 3d dystansowe - 1mm Pentart - Farba akrylowa 50ml - biały