Inspiracje

Wiosna w różach i turkusach

Witam Was bardzo serdecznie .Dziś przybywam do Was z wiosennym blejtramem, pełnym kolorów różu, turkusu i zieleni. Bo już tęsknie w te ponure zimowe dni za wiosną, kwiatami i motylami a najbardziej to chyba za słońcem! Więc postanowiłam zrobić coś optymistycznego tylko dla siebie.

Na sklepowych pólkach Przyda Się znajduje się dość pokaźna kolekcja papierów Lemoncratf , które bez wyjątku, oczarowały mnie wszystkie. Ale najbardziej kolekcja Dom róż , nie tylko kolorami ale również kwiatowymi wzorami.
Jak tylko zobaczyłam te papiery to wiedziałam, że wspaniale będzie wycinać te kwiatowe elementy i z nich tworzyć kompozycje na kartkach. Papier jest wysokiej jakości świetnie sprawdza się podczas tworzenia scrapów (layoutów), albumów oraz kartek okolicznościowych czy zaproszeń.

Ostatnio bardzo lubię tworzyć i bawić się mediowo na blejtramach. Ten blejtram jest troszkę mniej mediowy niż zwykle ale czasem trzeba spróbować czegoś nowego. Zrobić sobie odskocznie od ciemnych kolorów.

Na początku przez maskę nałożyłam gesso i pochlapałam trochę tło białą i turkusową mgiełką, gdy wszystko wyschło zaczęłam nakładać farbę postarzającą w kolorze ecru i nakładać kolejną warstwę kolorów, tworząc zacieki. Wszystko wysuszyłam nagrzewnicą. Gdy wszystko dobrze wyschło zaczęłam układać kompozycje i naklejać poszczególne warstwy papieru i kwiatów,gazy oraz tekturek. W między czasie przygotowałam sobie ramkę z odcisku sylikonowego, którą pomalowałam i lekko postarzyłam jasnym woskiem. Tak aby pasowała do pozostałej części kolorystycznej.

Na koniec wszystko potuszowałam za pomocą gąbki białą farbą akrylowej i pochlapałam jasno zieloną mgiełką.

Bardzo ciepło i serdecznie Was pozdrawiam. Zachęcam Was również do sięgnięcia po te kolekcję papieru i pobawienia się na blejtramach.

Do usłyszenia kolejnym razem- Gosia/Peninia

W pracy wykorzystałam

       Mgiełka - kiwi  Gesso białe Pentart 100ml Nagrzewnica do embossingu   Szpatułka K3T02/S     Samoprzylepne Perełki 4 mm 150 szt niebieskie  Klej Magic z precyzyjną końcówką