Inspiracje

Wiosna na szkle

Nadal pozostaję w klimatach dekoracji do domu. Chyba wyjdzie mi z tego cały cykl wpisów 😉 Tym razem mam dla Was pomysł na ozdobienie szklanego świecznika.

Szklany świecznik w kształcie kielicha został zakupiony już dość dawno, jeszcze w czasie, gdy mieszkaliśmy w wynajmowanym mieszkaniu. Przez dość długi czas spoczywał w kartonie w piwnicy, bo od czasu przeprowadzki do naszego domu nie rozpakowaliśmy jeszcze wszystkiego. Znalazłam go ostatnio, przyniosłam do domu i postawiłam na kominku. Od tej chwili każdego dnia zastanawiałam się, co zrobić, żeby był ciekawszy. Prosta szklana forma daje wiele możliwości i umożliwia zastosowanie różnych aranżacji. Zależało mi jednak, aby dekoracja była tymczasowa, żebym mogła ją swobodnie zmieniać w zależności od pory roku, nastroju lub potrzeby chwili (np. Boże Narodzenie).

Postawiłam na kwiat z foamiranu. Dawno nie sięgałam po tę technikę i postanowiłam sprawdzić, czy pamiętam jeszcze, jak się za to zabrać 😉 Techniki, jak się okazało, nie zapomniałam, ale za to palce odzwyczaiły się od ugniatania płatków i bolały mnie do wieczora 😛

Jak wykonałam dekorację? Płatki kwiatów wycięłam wykrojnikiem. Następnie środki oraz brzegi pomalowałam pastelami i przystąpiłam do nagrzewania żelazkiem  formowania płatków. Liście wycięłam ręcznie, nagrzałam żelazkiem i uformowałam na foremce, tworząc piękne żyłki. Gotowe liście pocieniowałam pastelami. Całość skleiłam klejem na gorąco, dodając pręciki do wnętrza kwiatu. Z tyłu kwiatka dokleiłam jeszcze cienki drucik, dzięki któremu kwiatek mogłam przymocować do nóżki świecznika. Tym samym drucikiem złapałam również sizal.

Tak oto mam wiosenną dekorację, którą mogę w każdej chwili zmienić na letnią, jesienną, zimową lub jakąkolwiek inną 🙂

A czy w Waszej twórczości pojawiają się kwiaty z foamiranu?

Do stworzenia takiego kwiatu potrzebujecie: