Inspiracje

Wiosenno – kwiatowe dekoracje

Witam Was ciepło i serdecznie! U nas za oknem warstwa śniegu a ja tak z utęsknieniem wyglądam tej wiosny bo przecież już za niedługo święta i miło by było ujrzeć piękne zielenie traw i kwitnącą forsycję. Dlatego coraz częstej sięgam po kwiatowe motywy i dekoracje.  Tym razem w ramach inspiracji chciałabym Wam pokazać jak ozdobiłam drewniane kurki, które mam zamiar podarować mojej cioci. Mam nadzieję, że ucieszy ją taki mały przedświąteczny prezencik na wielkanocny stół. Coś takiego zamiast kartki życzeniami.

Aby ozdobić kurki to kolejny raz sięgnełam po papiery Lemoncraft i po kolekcję Dom róż , które bardzo lubię .Na sklepowych pólkach Przyda Się znajduje się dość pokaźna kolekcja papierów tej marki, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Uwielbiam ostatnio wycinać  kwiatowe elementy i z nich tworzyć kompozycje. Papier jest wysokiej jakości świetnie sprawdza się podczas tworzenia scrapów (layoutów), albumów oraz kartek okolicznościowych czy zaproszeń.  A mi tym razem wspaniale się sprawdził również na grubych drewienkach.

Kurki pomalowałam białą farbą akrylową a po wyschnięciu nałożyłam gesso przez maskę. Kiedy wszystko mi schło ja w między czasie wycinałam motywy kwiatowe z papieru.

Ułożyłam kompozycję na drewienkach i przykleiłam. Dodałam trochę gazy i mikrokulek. Na koniec wszystko po tuszowałam białą farbą i pochlapałam mgiełkami.

Pozdrawiam Was i do usłyszenia kolejnym razem- Gosia/Peninia

W pracy wykorzystałam

Kosteczki 3d dystansowe - 1mm Dwustronny papier do scrapbookingu - Dom Róż 01   Dwustronny papier do scrapbookingu - Dom Róż 04    Nożyczki do mikrocięć 18  Szpatułka K3T02/S       Gesso białe Pentart 100ml