Inspiracje

Wiosenne chwile

Powracam dziś do wiosennych chwil. Często robię albumy z wyjazdów czy specjalnych wydarzeń, ale lubię też zebrać zdjęcia z danej pory roku, takie uwieczniające codzienność.

A jeżeli zebraliście mnóstwo wakacyjnych zdjęć, nie zwlekajcie – oprawcie je pięknie w albumach. Możecie wykorzystać gotowe bazy lub zrobić album od zera, poniekąd tak jak ja. Okładkę zrobiłam sama, ale karty albumu to bazy kartkowe, które przyszyłam do grzbietu.

Inne pomysły na albumy:

>> Morski album z kopert Dżoaśki

>> Mediowy album z baz kartkowych Zielonej Papierówki

>> Monochromatyczny mini album Mosi

>> Uroczy album ze zdjęciami z Projektogramu Ikemo

>> Męski album z ciekawą okładką Oli

Więcej pomysłów pod etykieta ALBUM.

 

Album chciałam zachować w pastelowej kolorystyce. Przeważają kolory: biały, kremowy, szary, różowy i koralowy. Wykorzystałam głównie karty do Project Life od Family Portraits, a także kolekcję Galerii Papieru W cieniu księżyca oraz papiery od Studio Tekturek.

Poza tym sięgnęłam po kolekcje… świąteczne. Pamiętacie mój ulubiony papier w szare paski? To Galeria Papieru Królowa Śniegu. Proste czarne wzory na białym tle znajdziecie na kartach Nordic i Merry & Oh So Bright.

Przekonałam się, że tagi to bardzo fajna rzecz. Pełnią u mnie w albumie różne role np. jako dodatkowe karty ze zdjęciami. A właśnie. Spróbujcie odgadnąć, gdzie ukryłam dodatkowe 4 zdjęcia 🙂

A teraz czas na pokazanie poszczególnych stron.

Wspaniałe gałązki magnolii wychodzą z warstwowej maski. Musiałam je wykorzystać do ozdobienia tego zdjęcia. Ozdobne elementy możecie też wyciąć z papierów: po prawej jest właśnie gałązka z papieru Workplace.

Ozdobne elementy możemy wyciąć z kart do Project Life. Napis „love” pochodzi pochodzi z karty z zestawu You & Me. Pozłacany napis „bloom” to rub-ons dostępny w sklepie pokryty folią do złoceń.

Elementy nastemplowane i wycięte to chyba mój ulubiony rodzaj ozdób. Tak powstały kwiaty i napis „today”.

Tekturki? Czemu nie! Mogą być takie naturalne, choć często pokrywam je pudrem do embossingu. Wtedy są białe i błyszczące.

A tu jedna z ukrytych skrytek na dodatkowe zdjęcia. Sznureczek rozwiązujemy i otwieramy zakładkę.

 

Pozdrawiam,
Angelika

Spis użytych produktów: