Inspiracje

Tropikalnie i pozytywnie

Nic bardziej nie cieszy latem jak piękna pogoda, prawda? Chyba że jeszcze dostaniemy pozytywną kartkę w tropikalnych klimatach, która mówi nam „Hej, to jest Twój dzień!” albo po prostu „Uśmiechnij się!”.

Pierwsza kartka (nazwijmy ją „today”) to coś dla lubiących bałaganiarskie chlapania. A czym chlapiemy? Dowolną farbą zmieszaną z odrobiną wody. U mnie jest złota metaliczna i miętowa kredowa. Nie miałam żadnej czarnej farby, więc użyłam czarnego gesso. Pamiętajcie: mniej wody i więcej farby – gęstsza mieszanka, kropki będą mniejsze i bardziej wypukłe. Więcej wody i mniej farby – kropki się bardziej rozleją. Do różnych wielkości kropek używajcie też pędzli o różnych rozmiarach.

Wróćmy jeszcze do wykorzystanych papierów. Czarne plusiki są z kolekcji Galerii Papieru W cieniu księżyca. Jeżeli chodzi o papiery, jest to mój bardzo udany zakup. Proste, geometryczne wzory, idealne na tła, neutralna kolorystyka ze wszystkim dobrze się połączy.

Mini serduszko (nad słowem „today”) zrobiłam według mojego kursu na złocenia, więc jeśli macie ochotę na trochę złotka, odsyłam Was TUTAJ. Tropikalne listki pokolorowałam za pomocą zielonego tuszu Memento i niebieskiej farby akrylowej metalicznej ze złotymi drobinkami (tej), a do kolorowania kwiatka użyłam tuszów Memento w różowych odcieniach (Rose Bud, Angel Pink i Lilac Posies). Można kolorować, nie mając super wypaśnego zestawu akwareli? Można! 🙂

Pora przedstawić kartkę – shaker, do której zainspirował mnie kawałek różowego tiulu. Gdzieś w kartonowych otchłaniach mój wzrok wychwycił elektryczny kolor tiulu. Taki róż przyciąga wzrok, musicie się zgodzić. Koniecznie chciałam coś z nim zrobić. Zazwyczaj używana przeze mnie do shakerów folia ustąpiła miejsca tiulowej siateczce. Trzeba tylko ograniczyć się do wsypania dużych elementów – cekiny są ok, ale odpadają mikrokulki czy brokat. Podpowiem tylko, że tiulową siateczkę przykleiłam do okienka za pomocą taśmy dwustronnej, a następnie użyłam taśmy piankowej do stworzenia przestrzeni w okienku. Podsumowując, siatkę przyklejam tak samo, jak folię, więc nie ma co się bać, wszystko się trzyma 😉

Pewnie już zauważyliście, że lubię karty do Project Life i wykorzystuję je niekoniecznie do Project Life 😉 Do kartek świetnie się sprawdzają, o ile bazy mają format A6 lub 10 x 15 cm. A na dowód tego, że u mnie nic się nie marnuje – widzicie ten papier w listki i różowe kwiatki? To własnie kartka do PL, z której wycięłam okienko do shakera, a kształt ze środka wykorzystałam do kartki „today”. Zwróćcie uwagę na to, że oba wycięte elementy mają obramowanie z dziureczek! To za sprawą wykrojników 2w1 (do wyboru: zaokrąglone prostokąty, zaokrąglone kwadraty, koła lub owale).

Przesyłam wakacyjne uściski,
Angelika

 

Materiały: