Inspiracje

Święta w stylu vintage

Święta tuż tuż….

No może dla „zwykłych śmiertelników” jeszcze nie, ale dla Nas, święta, a raczej przygotowania do nich, trwają już od jakiegoś czasu.

I ja też, w końcu wyszłam z tematyki ślubnej i poczyniłam świąteczną kartkę. Najwyższa pora 😉 Tak bardzo lubię święta! Uwielbiam! W zeszłym roku o tej porze miałam już na koncie kilka kartek bożonarodzeniowych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Moja pierwsza tegoroczna kartka świąteczna jest ewidentnie w stylu vintage.

Może nie jest to takie mocne vintage, ale jednak jest utrzymana w takim klimacie starości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brzegi wszystkich warstw, a jest ich cztery, potuszowałam  brązowym tuszem a po przyklejeniu, lekko je przetarłam i „podniosłam”, paznokciem – nie chciałam tu stosować nożyczek do szarpania brzegów, żeby nie zniszczyć tego tuszowania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do dzisiejszej kartki użyłam papierów Galerii Papieru z kolekcji „Świerszcz za kominem” oraz Studio 75 z kolekcji „Przy kominku”, obie świąteczne. Ale warstwa na samej górze to już jesienne papiery, a dokładnie UHK Gallery „Autumn in Avonlea”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejna rzecz to grafika. Zrezygnowałam tym razem z tradycyjnego napisu i skorzystałam z gotowego obrazka – Święty Mikołaj, jak ze starych pocztówek, to freebie od Janet.

Do tego ramka od Crafty Moly, którą pomalowałam złotą perłową farbą, złotą farbą z brokatem ( obie od 13arts ) i popsikałam złotą mgiełką Pentart. Na sam koniec, delikatnie musnęłam ją brązowym tuszem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na koniec jeszcze gnieciona bordowa wstążka i ćwiek ze złotym kryształkiem – obie rzeczy od Scrapberry’s.

Karteczka bardzo prosta, bo na dobrą sprawę, składniki tej kartki to: baza, 4 warstwy papieru, ramka, grafika, wstążka i ćwiek. Ale uznałam, że więcej elementów czy ozdób już nie będę dodawać. Tak szczerze, to nic mi już nie pasowało. Nie chciałam też przesadzić.

I pomimo tej prostoty, jestem z niej bardzo zadowolona. Podoba mi się 🙂

Mam nadzieję, że Wam też 😀

A tak przy okazji, ile już kartek świątecznych w tym roku zrobiliście?

Pozdrawiam Was ciepło,

Gosia.

W pracy użyłam:

Przy kominku 02 Autumn in Avonlea -Steps  Wstążka Shabby,  bordo, 10mm, 1m    Mgiełka - złoto  Ayeeda Paint - Pearl Gold  Ayeeda Paint - Gold Glitter  586 Tekturka Ramka Alwani - G4  Brązowy tusz pigmentowy do scrapbookingu.  Klej Magic z precyzyjną końcówką