Kursy

Świąteczna dekoracja świecy w 5 krokach

Chyba jeszcze Wam nie mówiłam, że uwielbiam czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W moim domu rodzinnym Mama i Babcia bardzo dbały, aby dotrzymać każdej tradycji i podkręcać tę wyjątkową atmosferę na maksa, w tym roku niestety, po raz pierwszy mojej Babci nie będzie przy Wigilijnym stole ;(, ale ja wiem, że tego się nie zapomina nigdy i pamiętam atmosferę każdy moich dziecięcych, rodzinnych Świąt!

Od kilku już lat we własnym  domu to ja dbam  a to, aby moje dzieci też „czuły” ten wyjątkowy czas oczekiwania i świętowania Bożego Narodzenia! Mam co najmniej kilka „swoich” tradycji, które co roku odbywają się przed świętami i właśnie zdałam sobie sprawę, że niektóre pielęgnuję bez przerwy już od 20 lat!

No dobra tyle sentymentów, a teraz do rzeczy…

Przed świętami zawsze jest dużo do zrobienia, ale na pewno warto przygotować coś własnoręcznie, jedną z takich rzeczy może być świąteczna dekoracja świec.

Dekoracja Świecy w 5 krokach!

KROK 1.Przygotowujemy niezbędne materiały

Przede wszystkim potrzebujemy

  • świecę, do której będziemy dopasowywać dekorację
  • pasujący kolorystycznie papier do scrapbookingu
  • sztuczne zimowe gałązki, cynamon, suszone plastry pomarańczy, owoce głogu, cokolwiek się nam podoba
  • tekturkowe śnieżynki, gwiazdki, lub inne świąteczne kształty
  • kawałek koronki, wstążkę, malutkie kawałki grubej tektury,
  • pistolet na gorąco, nożyczki, klej
  • ewentualnie sznurek

KROK 2. Robimy bazę

Z wybranego papieru wycinamy pasek szerokością proporcjonalnie pasujący do naszej świecy i dłuższy o ok. 2 cm niż obwód.

Do pasków dokleiłam kawałki koronki (są krótsze nieprzypadkowo, zobaczycie na kolejnych zdjęciach dlaczego, ale jesli będa równe to też nie przeszkadza)

A na wierzch nakleiłam jeszcze białą wstążkę, jest znacznie dłuższa, ponieważ ma się zawiązywać na kokardę, więc jej długość ustaliłam po prostu zawiązując ja „na sucho” na świecy 🙂

KROK 3. Mocujemy bazę do świecy

Teraz najtrudniejsze 😛 zadanie, czyli zawiązujemy bazę na świecy! Teraz widać puste miejsce, bez koronki, to do tego miejsca będziemy mocować dekorację.

Od tej pory PRACUJEMY NA ZAWIĄZANEJ NA ŚWIECY DEKORACJI!

KROK 4. Przygotowujemy dekorację

Uff, najgorsze za nami, teraz możemy poszaleć twórczo! Zabieramy się za dekorowanie…

Na początek, robimy podstawę z kilku warstw zwykłej tektury, które sklejamy na gorąco ze sobą a następnie do pustego miejsca na bazie papierowej.

A teraz do tej bazy, w dowolnej kolejności, przyklejamy nasze elementy… Wcześniej można oczywiście zrobić próbę, przykładając elementy i patrząc, co i jak nam pasuje w kompozycji, bo jak za chwilę zobaczycie, ja jedną dekorację ostatecznie zmieniłam 😉

Nasz świąteczna dekoracja świecy gotowa!

KROK 5. Cieszymy się piękną, własnoręcznie wykonaną dekoracją popijając kakao albo grzańca… 😉

P.S. Jeśli macie ochotę to możecie obejrzeć inne moje dekoracje świec w wersji bardziej klasycznej na moim blogu. A jak zdecydujecie sie wykonać taką dekorację, to koniecznie zgłoście ją na nasze aktualne wyzwanie: Świąteczna nie-kartka!

Do wykonania świec użyłam;

Dwustronny papier do scrapbookingu - Tylko Mnie Kochaj 05 Dwustronny papier do scrapbookingu - Tylko Mnie Kochaj 06   Samoprzylepne Perełki 3mm 150szt białe

Wstążka 1cm- biała