Inspiracje

Stemplowane wianki- pomysł na wiosenne kartki

Zaczęliście już robić wielkanocne kartki? Przyznaję, że ja jeszcze się opieram, ale wiosna zagościła już u mnie na dobre!

Mnóstwo roślinności, przede wszystkim kwiatów, a najlepiej w pastelowych kolorach- to moja dzisiejsza propozycja na wprowadzenie lekkiego klimatu do naszych prac.

Te kartki mogą stać się urodzinowymi, imieninowymi, a nawet wielkanocnymi (zrobiłam małą symulację- do wianka dodałam kilka wyciętych pisanek, pasuje idealnie).

Dobrą podstawą jest uwicie wianuszka lub innej kwiatowej kompozycji. Mówię Wam, zabawa ze stemplami i tuszami przednia 😉 Później pora na wycięcie elementów. Choć możecie pokusić się też o prostą kartkę jednowarstwową, w której często stempluje się bezpośrednio na bazie i tu już nie ma potrzeby wycinania.

Nawet w najprostszych kartkach uwielbiam wykorzystywać przeróżne media. Farbami kredowymi pomalowałam tekturkę, wystarczyła jedna warstwa.

Jeżeli chcecie poczytać o moich trzech sposobach na wykorzystanie farb kredowych w tworzeniu kartek, zajrzyjcie TUTAJ.

Kolejna farba to metaliczna w srebrnym kolorze, która często służy mi do chlapnięć. Niech się błyszczy! 😀

Na pierwszej kartce znajdziecie papier ze świątecznej kolekcji Galerii Papieru- Królowa Śniegu II. Wcale nie musicie chować ich w kąt, gdy skończy się sezon bożonarodzeniowy. Te szare paseczki to jeden z moich ulubionych papierów. Przyznajcie, że do wiosennych prac też pasują.

Wszystkie tusze, jakich użyłam, to tusze Memento. Tsukineko to zdecydowanie producent, którego mogę polecić. Oferuje on tusze wodne Memento, te mniejsze są w charakterystycznym kształcie kropelki. Idealne zarówno do odbijania detali, jak i pełnych kształtów, schną błyskawicznie. Nie zrażajcie się do odbitki, jeżeli nie wyjdzie jednolita- tusz musi dobrze wsiąknąć w papier i wyschnąć, a odbitka się „wygładzi”. Ja stempluję również kilkukrotnie w tym samym miejscu za pomocą specjalnego narzędzia.

Oprócz serii Memento, mamy też serię Brilliance. Są to tusze pigmentowe (schną troszkę wolniej niż Memento, ponieważ nie wsiąkają w papier, a tworzą na nim warstwę) z mieniącymi się drobinkami. Efekt jest niesamowity!

Trzymajcie się!

Angelika

Do zrobienia kartek wykorzystałam