Inspiracje

Shabby chic na różowo

Shabby chic

i to w dodatku kartka w tym stylu! Czemu to takie wielkie WOW? A bo ostatnio powiem Wam, że jakoś tak wsiąkłam w LOsy, albumy i notesy, że kartki poszły w odstawkę. Nie tak całkowicie ale jednak ostatnio powstaje ich duuuuuużo mniej.

No i właśnie troszkę tak z tej tęsknoty za tą formą, zmajstrowałam w niedzielę taką oto kartkę:

Także niezły przeskok prawda? Z czarno-białych minimalistycznych LOsó do jasno różowej kartki w stylu shabby chic. Ale chyba nie jest za słodko, co?

Skusiłam się w końcu na papiery Karoli Witczak, Mintay Papers. Do tej kartki użyłam trzech kolekcji – „Springtime”, „Together” oraz „Birdsong”. Trzy warstwy na kartce, każda z innej kolekcji. Ale widzicie jak można je ładnie spasować?

I muszę Wam powiedzieć, że strasznie mi przypadły do gustu wzory z kolekcji „Birdsong”. Te wzory jakby starych ścian, z odchodzącą farbą….. CUDOWNE <3

Do takiego papieru idealnie wkomponowały się spękania. Tu użyłam białej pasty Stamperii. Pamiętacie moje ostatnie porównanie obu past tej firmy? O tej drugiej też myślałam, żeby jej użyć na tekturce ale finalnie z tego zrezygnowałam. Co za dużo to niezdrowo.

Jak przystało na styl shabby chic, jest tu mnóstwo kwiatów i perełek. Jest koronka i mała ozdobna ramka ( z masy ).

W ogóle jest delikatnie, pastelowo, romantycznie. I trochę tak może nostalgicznie?

Ciekawa jestem czy Wy też lubicie taki styl kartek czy też innych prac? Może się pochwalicie?

Tymczasem uciekam a Wam życzę miłego weekendu Kochani!

Pozdrawiam,

Gosia.

W pracy użyłam:

Foremka silikonowa - Ramka ozdobna kwadratowa  Lekka masa modelarska Fimo   Pasta do spękań Stamperia - biała     Papier dwustronny - Birdsong 05  Papier dwustronny - Springtime 01  Papier dwustronny - Together 01  Papier dwustronny - Birdsong 06  Farba kredowa - Biały 100ml  Duży Trymer SureCut Fiskars   Ramka z koronką #6  Klej Magic z precyzyjną końcówką