Artykuły

ŚcinkoMania

„Mam za dużo papierów!” jestem prawie pewna, że większość scraperek nigdy nie wypowiedziała i nie wypowie tych słów.  Coraz to nowsze kolekcje, w coraz większych ilościach pojawiają się w kolejnych sklepach  i szybko gromadzą się na naszych półkach.

I cóż, nie ma w tym nic złego! Sam fakt posiadania jest przyjemny, kolorowe wzory na naszych półkach cieszą i oko i duszę.

Umówmy się jednak, że dla większości z nas idealne są papiery 12x12cali, 30x30cm, nowe, nie zniszczone. Te nie mające kształtu idealnego kwadratu, rozcięte, często przestają nas zachwycać, coraz to większe ilości gromadzących się ścinek zaczynają przyprawiać nas o frustrację.
Wysypują się kolejnych pudełek, tu mamy karton, a tu stos powstały przy okazji tworzenia ostatniego projektu.  Nie chętnie po nie sięgamy, choć za każdym razem obiecujemy sobie, że tym razem ich użyjemy. Stos więc rośnie, bo sięgnąć po nie trudno, a wyrzucić? O zgrozo! Wyrzucić oznaczałoby to samo co morderstwo!

Ratunku! Co robić?

Segreguj:

Rozmiar ma znaczenie

Naszykuj dwa pudełka
Duże kawałki 10×15, 15×15 mogą być świetną bazą dla Waszych kartek.

Mniejsze skrawki – są idealne do wycinania z nich elementów. Jeśli macie dziurkacze lub wykrojniki na pewno z odrobiną motywacji wykorzystacie te kawałki papieru.

Kolor

Na bieżąco wrzucaj ścinki do odpowiedniej przegródki kolorystycznej. Dzięki temu łatwiej będzie Ci po nie sięgać. Chcąc wyciąć zielone listki nie będziesz musiał przekopywać się przez całą stertę, po prostu sięgniesz weźmiesz odpowiedni kawałek.

Rób ścinko party!

Raz w miesiącu urządź sobie ścinkowy wieczór. Okej, wiem. Nie brzmi tak fascynująco jak użycie nowo zakupionych produktów, kolekcji, która dopiero co miała swoją premierę. Zaufaj mi jednak, uporanie się ze stosem ścinków przyniesie satysfakcje.

Przy ulubionym filmie powycinaj elementy z mniejszych skrawków. Po gotowe, wycięcie elementy będzie Ci łatwiej sięgać.
Następnie wyjmij większe ścinki i wykonaj prace z postanowieniem, że tego wieczoru używasz tylko ich!
Większe ścinki możesz użyć do wykonania kartek, ozdobnych tagów na prezenty, zakładek do książek, mini albumów.

Poniżej pokazuje kilka moich prac, w których wykorzystałam ścinki:

Wiesz, że robienie prac ze ścinków nie sprawi Ci frajdy?

Co kilka miesięcy oddaj je innym! Sprawią wiele radości początkującym scraperkom, ucieszą się z nich również szkoły i przedszkola, oraz dzieciaki.

A jakie są Wasze sposoby na ścinki?