Recenzje

Recenzja włóknistej pasty od Pentart – FIBER PASTE

Jak tylko zobaczyłam, że pojawiła się w sklepie Przyda Się, to od razu wiedziałam, że muszę ją wypróbować! Mam tutaj oczywiście na myśli:

Fiber Paste od Pentart

Zanim podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami, chciałabym pokazać jak wygląda ta pasta strukturalna i w jaki sposób można ją wykorzystać. Od razu mówię, że jest to również dla mnie nowość i z pewnością nie odkryłam jej wszystkich możliwości.

Co pisze o niej producent? „Pasta o włóknistej strukturze, łatwa w formowaniu i kształtowaniu. Doskonała do tworzenia przestrzennych dekoracji. Powierzchnia po wyschnięciu wodochłonna, nadaje się do malowania akwarelami.” Pomyślałam, że brzmi świetnie – nie dość, że nadaje się do tworzenia tekstur, to jeszcze można pracować z akwarelami!

No więc sami spójrzcie.. Pasta jest bardzo gęsta, ale jednocześnie lekka i włóknista. Określenie, które przyszło mi do głowy to „puszysta” 😀

W jaki sposób można ją wykorzystać?

Oczywiście można ją używać jako gęstą pastę strutkturalną w oryginalnym kolorze. Nakładanie przez maskę nie stanowi problemu.

Jeszcze jednym sposobem, który wypróbowałam jest nakładanie pasty szpachelką. Można to zrobić oczywiście na wiele sposobów. Poniżej pokazuję jak wygląda rozsmarowana gładko na powierzchni oraz nałożona w różnych kierunkach – tak, aby stworzyć teksturę do dalszej pracy.

Jak dodać kolorów?

Z łatwością miesza się z kolorowymi farbami. Na zdjęciu wykorzystałam farbę akrylową Pentart w kolorze wanilii. W tym przypadku uzyskujemy kolorową pastę strukturalną. Jestem pewna, że świetnie nadadzą się do tego także pigmenty w proszku, mika lub inne rodzaje farb.

Można ją także kolorować różnymi farbami zanim wyschnie lub po całkowitym wyschnięciu. Tutaj pomalowałam akwarelami na gładkiej powierzchni. Pasta faktycznie wchłania wodę i farby się mieszają – jak widać na drugim zdjęciu.

Na teksturę, która powstała naniosłam trochę akwareli i spryskałam wodą.

Ze względu na jej włóknistą strukturę i możliwości jakie daje, myślę, że dobrym pomysłem byłoby kolorowanie jej woskami.

Strasznie podoba mi się opakowanie, a mianowicie jego pojemność, czyli aż 500 ml. Super, że wystarczy na wiele razy, bo śmiało można jej używać jako podkład do dalszej pracy.
Myślę, że najlepsze efekty osiągnę nakładając ja szpachelką bezpośrednio na wybraną powierzchnię. Daje to możliwość stworzenia przepięknych, ciekawych tekstur.
To wszystko, to tylko moje pierwsze wrażenia i obserwacje. Jeśli zainteresował was ten produkt, to sami musicie przetestować i wybrać sposób wykorzystania najlepszy dla siebie.

Produkty, które użyłam:

 Pentart - Farba akrylowa 50ml - wanilia