Inspiracje

Mocno postarzona szkatułka z różami

Nie od dziś wiadomo, że lubię to co stare. A także to, co na stare wygląda 😉 Dlatego też często stosuję w swoich pracach różne techniki postarzania. Uwielbiam to, że przy użyciu kilku preparatów można stworzyć pracę, która wygląda, jakby miała wiele, wiele lat. Albo jakby została znaleziona na strychu.

O metodach postarzania przedmiotów pisałam w części pierwszej oraz drugiej artykułu na temat postarzania właśnie. Wkrótce pojawi się jeszcze część trzecia.

Szkatułka w róże

W pracy, którą dziś Wam prezentuję, zastosowałam dwie techniki postarzania: przecierki oraz patynowanie za pomocą płynnej patyny.

Całą szkatułkę zagruntowałam białym gesso. Na wieku nakleiłam grafikę na papierze soft. Następnie przy użyciu pasty strukturalnej odbiłam na bokach szkatułki wzór przez szablon. Całość pokryłam farbą kredową w kolorze oliwki, po jej wyschnięciu brzegi, ranty i niektóre miejsca na bokach pokryłam preparatem Vintage Effekt, a na to nałożyłam farbą kredową w kolorze brzoskwiniowym. Gdy wszystko dobrze wyschło – przetarłam papierem ściernym o gradacji 180. Następnie ranty oraz wzór z szablonu pobrudziłam patyną, po czym wszystko dokładnie spryskałam rozwodnionymi farbami kredowymi i patyną, używając do tego szczoteczki do zębów 😉 Wieko zabezpieczyłam lakierem satynowym, który ma niezwykle ciekawą „strukturę” w dotyku, a resztę szkatułki pokryłam lakierem matowym. Wewnątrz dodałam jeszcze grafikę z różami, bo lubię jak wnętrze też jest ozdobione 🙂

Produkty ze sklepu: