Inspiracje

Podziękowanie dla księdza

Podziękowanie po Pierwszej Komunii Świętej.

Już raz robiłam coś takiego, album w pudełku, jako podziękowanie dla księdza.

Wydaje mi się, że nieczęsto robi się takie upominki dla księży, aby właśnie podziękować im za przygotowanie dzieci do tego ważnego dnia. Może, z czasem, stanie się to bardziej popularne.

No nic, czas pokaże. A tymczasem przejdę do mojej dzisiejszej inspiracji.

Jak już wspomniałam, przygotowałam album, w pudełku.

DSC_0013

Album w rozmiarze 15x20cm, także jak dla mnie, rozmiar idealny. Nie za duży, nie za mały – taki w sam raz.

Ma cztery karty, łączone wstążką a nie kółkami ( wedle życzenia ) i zawiązywany jest też wstążką, na kokardkę – czyli tak raczej standardowo.

DSC_0017

DSC_0041

DSC_0021

Brzegi kart poprzecierałam pilniczkiem do paznokci, co dało delikatny efekt postarzenia.

W środku albumu jest tekst podziękowania, cytat, miejsce na podpisy uczniów oraz miejsce na 3 zdjęcia, z Komunii.

DSC_0022

DSC_0037

Całość w odcieniach błękitu, beżu i bieli – rządzą tu papiery Galerii Papieru, prawdziwy misz-masz kolekcji, m.in. Wiek niewinności ale też na przykład użyłam zimowych papierków, Królowa Śniegu. Oprócz tych, jest też maleńki dodatek papierów Lemoncraft, Nie zapomnij mnie oraz Maleńkie Cuda.

Miało być prosto, delikatnie i z umiarem. I tak jest.

Natomiats z pudełkiem miałam nie lada problem.

Okazało się, że arkusze papieru, z których robię pudełka są za małe na taki format albumu, i co tu zrobić? Zamówić nie zdążę, bo zanim przyjdzie to ja już muszę dostarczyć podziękowanie. Hmmmm… I w końcu wpadł mi do głowy pomysł – do zrobienia pudełka wykorzystałam ten sztywny karton, który jest na końcu każdego bloczka papierów scrapowych. Ufff, uratowana.

DSC_0005

Elegancji temu kompletowi dodają cudowne tekturowe ramki i białe półperełki.

DSC_0011

Nie ukrywam, że pomimo prostoty albumu i pudełka, trochę czasu zajęło mi ich zrobienie. Ale dobrze, że robię to co kocham, więc to była czysta przyjemność – no może nie licząc momentów zmęczenia, wtedy omijałam mój scrapowy kącik szerokim łukiem 😉 Też tak czasem macie, że pomimo szczerych chęci, sił brak i jednak wybieracie sen zamiast robótek? Ja, odkąd na świecie pojawił się mój drugi synek, często tak mam 😉

Kochani, życzę Wam miłego i słonecznego weekendu!

Pozdrawiam Was ciepło,

Gosia.

W pracy użyłam:

Wstążka 1cm- jasnoniebieska   Klej Magic z precyzyjną końcówką   Nie zapomnij mnie - 02   Bloczek papierów bazowych do scrapbookingu - Maleńkie Cuda   Królowa Śniegu 01   Piękny umysł 06   Wiek niewinności 01   Wiek niewinności 04   Wiek niewinności 05   Ramka z koronką - DUŻA - #1