Inspiracje

Pierwsza Komunia Święta z niezapominajkami

Pierwsza Komunia Święta…..

czyli już niedługo będzie maj. A ja dopiero teraz poczyniłam pierwszą kartkę komunijną. Pewnie większość z Was już dawno wkroczyła w ten sezon, prawda? Generalnie nie planowałam nic pod tym kątem robić, ale jedna znajoma poprosiła, potem druga, i trzecia. Także jeszcze kilka prac komunijnych mnie czeka.

No a dziś pokażę Wam ten pierwszy komplet właśnie. Dla chłopca:

Znów użyłam papierów Lemoncraft z kolekcji „Nie Zapomnij Mnie”, no ale nadały się tutaj idealnie. I kolorystycznie i ze wzorami.

Na kartce króluje kolor niebieski a na pudełku beże, które to w tej kolekcji też się pojawiają.

Pudełko jest bardzo proste – wieczko jest warstwowe, z ręcznymi przeszyciami ale nie jest zdobne jak kartka. Umieściłam tu tylko dużą kokardę z ćwiekiem.

To kartka odgrywa w tym komplecie główną rolę. To ona ma „błyszczeć”.

Jest również warstwowa, z przeszyciami, kwiatami oraz elegancką ramką. I siankiem, jako wypełniaczem kompozycji.

Początkowo miałam dołożyć jeszcze perełki ale jednak zrezygnowałam. Nie pasowały mi tu zupełnie.

Zdecydowałam się na chlapania:

Pomimo doniosłej okazji, jaką jest Pierwsza Komunia Święta, nie sądzę, żeby chlapania tutaj nie pasowały. A ostatnio chlapę gdzie się da. Nawet pisałam Wam o tym w niedzielę, o moich metodach ( na tej kartce chlapałam pędzelkiem ).

Wiecie, łatwiej mi się robi kartki dziewczęce, z dużą ilością kwiatów i innych ozdobników. I mam nadzieję, że nie przesadziłam tutaj z kwiatami i w ogóle, i kartka ta nadaje się dla chłopca 😉

A Wy? Jak sobie radzicie z pracami dla chłopców przy okazji Komunii, chrztów itp.? Pokażcie je! Czekamy 🙂

Pozdrawiam,

Gosia.

W pracy użyłam:

Bloczek papierów bazowych do scrapbookingu - Nie zapomnij mnie  Dwustronny papier do scrapbookingu - Nie zapomnij mnie 01  Dwustronny papier do scrapbookingu - Nie zapomnij mnie 04  Duży Trymer SureCut Fiskars   Nożyczki Non-Stick 12cm  Klej Magic z precyzyjną końcówką