Inspiracje

Odkrywamy tajemnice stylu BOHO

Witajcie..

Zróbcie sobie coś do picia, dzisiaj będzie mega długi wpis 🙂

Nie wiem czy też macie takie wrażenie, ale ostatni w scrapowych sklepach pojawiło się bardzo dużo elementów inspirowanych stylem BOHO! Dzisiaj postanowiłam napisąc cos o nim  i pokazać moje prace inspirowane właśnie tym co ostatnio możemy znależć na półach sklepowych. Na początek kilka informacji o samym stylu.

Charakterystyka stylu BOHO

Nazwa BOHO pochodzi od bohemy, zwanej również cyganerią. Tym mianem określano środowisko awangardy artystycznej w XIX wiecznej Francji. Jego przedstawiciele charakteryzowali się bezkompromisowym i buntowniczym podejściem do życia i stanowili prekursorów ruchów kontrkulturowych XX wieku. Swoją wiarę w wolność twórczą manifestowali poprzez ekstrawagancki sposób ubierania się i urządzania mieszkań. Główne wyróżniki stylu to przytulność, zwiewność, naturalność, luz.

 

Boho czerpie pełnymi garściami z tradycji cyganerii, łącząc ją z kulturą hippisowską oraz wpływami orientalnymi i etnicznymi. To artystyczny miszmasz klasyki i spokojnych współczesnych wzorów. Wspólnie te pozornie niepasujące do siebie elementy tworzą spójną intrygującą całość. Uzupełnieniem są liczne dodatki i ozdoby takie jak  koraliki z naturalnych materiałów, piórka, kamyki. Nazwę boho  zaczęsto stosować na początku XXI wieku – najpierw odnośnie mody, a później także wnętrz i lifestyle’u. Dziś modne są nie tylko ubrania i meble w stylu boho, ale także np. wesela i przyjęcia utrzymane w tym klimacie. Czyli nasza „branża” odnajduje się wnim idealnia i nadaje swój rytm!

Dla mnie osobiscie, najbardziej charakterystycznym elementem tego stylu jest luz, pórka i łapacze snów! Mam kilka! Ale zainspirowana tym co udało mi sie zobaczyć na róznych blogach i Pinterest, postanowiłam wykonać swój własny ŁAPACZ SNÓW! Efekt bardzo mi sie spodobała, dlatego bardzo chce podzielic się z Wami tym pomysłem i zachęcić do wykonania wlasnego.

lapacz-snow-2

Co potrzebujemy do wykonania łapacza snów? I tutaj własnie Was zaskocze! Wszystko macie u sibie w przydasiach: sznurki, wstązki koraliki, itd.

lapacz-snow-1

Ja przygotowałam: obręcz metalową * (możecie zastapic kolem wyciętym z kartonu), rzemyk, sznurek woskowany biały, piórka, kwiatki, koraliki, tasiemki, wstążki i troszkę kwiatków (w wersji basic mozecie pominąć tasiemki, wstązki i kwiatki ;-)).

I przechodzimy do wykonania 🙂

picmonkey-collage-1

Wzorowalam sie na tym tutorialu znalezionym w google.pl

00c8170579dd2c24805d99cbb166d702

 

Na tym etapie możecie zakończyć swoją prację 🙂 ja postanowiłam dodac jeszcze kwiatki i wstązki.

lapacz-snow-11 lapacz-snow-12

Możecie również uzyć gesso, ja użyłam dodatkowo mgiełki pastelowej.

lapacz-3

Motyw łapacza zagościł również na karteczce, która jest również moją wariacją na temat stylu boho i powtórzeniem motywu łapacza snów i kolorów jakie sie w nim pojawiły.

dsc_6858

dsc_6853

lapaczowa-kartka

Kochani ogrmonie zachęcam do zabawy z tym stylem, kolorami, materiałami 🙂

Koniecznie pokażcie swoje prace!

Miłej niedzieli!