Inspiracje

W nowy rok z odrobiną romantyzmu

Końcówka roku zbliża się wielkimi krokami, więc czas pomyśleć o kalendarzu na rok kolejny. A mnie to niezmiernie cieszy, bo uwielbiam robić kalendarze i notesy 😀 Taka niby niewielka forma, a daje tak wiele możliwości!

Tym razem wzięło mnie na romantyczne uniesienia. Chyba za wiosną tęsknię i kwiatów mi się zachciało. A tu jeszcze cała zima! Pewnie trzeba będzie więcej kwiatowych i romantycznych prac produkować 😉
Kalendarz w formacie A5 został przeze mnie oklejony dookoła kolekcją Gossamer Blue. Na zewnątrz arkusz w delikatny wzór i napisy, a wewnątrz arkusz w deski z kruszącą się farbą.

Główna okładka to czysty romantyzm: koronki, róże, motyle… Część róż wycięłam z arkusza papieru. Te różowości fajnie się chyba skomponowały z błękitem okładki. Kompozycja jest warstwowa, ale nie nazbyt przestrzenna, żeby kalendarz można było nosić w torebce. Jest zatem koronkowa serwetka z tekturki, ażurowa serwetka z papieru, grafika z różą, kokardka z doklejonym kwiatem tiulowym i oczywiście nie mogło zabraknąć zegara. Wszak pasuje do okładki kalendarza, a poza tym uwielbiam ten motyw i bardzo często się on u mnie pojawia. W zasadzie mogłabym mieć cały arkusz zegarów do wycinania 😀 Albo i dwa… Ten wycięłam z arkusza Vintage Time 008. Zresztą motyle też znajdują się na tym właśnie arkuszu.

Tylną część okładki okleiłam piękną różą wyciętą z arkusza papieru. Idealnie wpasowała się w ten narożnik i pięknie dopełniła kompozycję.

A co wewnątrz? Z przodu tylko arkusz papieru. Wzór nadrukowany na deskach doskonale radzi sobie samodzielnie i nie potrzebuje dodatkowego towarzystwa.

Tylna okładka przyozdobiona została kawałkiem gipiury, różą i motylkami.

Cały kalendarz został pobielony przy użyciu białego gesso. Wszystkie koronki, gipiury, motyle, róże, a nawet sam papier. Po brzegach bardziej, na środku tylko delikatne muśnięcie. Dzięki temu praca nabrała lekkości, świetlistości, delikatności i nieco shabby chic`owego stylu.

Teraz kalendarz musi tylko trafić do jakiejś romantycznej duszy 😉

Pozdrawiam Was ciepło.
Esme

 

A w sklepie znajdziecie: