Inspiracje, Kursy

Notes bindowany nitami – video-tutorial krok po kroku

Notes bindowany nitami

Ostatnio przygotowałam dla was wpis o tym jak można wykorzystać w scrapbookingu nity. Obszerny artykuł możecie przeczytać tu. A dziś, tak jak obiecałam, tutorial krok po kroku na notes bindowany nitami. To bardzo prostu sposób jak przy użyciu nitów wykonać notes i nawet udało mi się to zrobić w formie video, zobaczcie na końcu wpisu.

Na początek zestawienie materiałów;

  • zwykłe kartki papieru do drukarki (super jak będa kolorowe)
  • papier do scrapbookingu, (generalnie wystarczy 1 arkusz, ale jak chcemy bardziej kolorowo to mozemy użyc kawałki kilku akruszy)
  • nitownica i kolorowe nity
  • wstążka
  • bigownica i kość
  • kawałki papierów scrapowych, półperełki lub inne dodatki do dekoracji

Na kartki wewnątrz wykorzystałam najzwyklejszy papier do drukarki, z tym, że użyłam nie tylko białych ale i kolorowych kartek.

Natomiast na okładki i grzbiet przycięłam kawałki papieru scrapbookingowego Studio Tekturek. 

Co i jak po kolei zrobić aby wykonać notes zobaczcie już na filmie. Tymczasem poniżej kilka zdjęć gotowych notesów, wykonanych ta techniką.

P.S. Już po nagraniu filmu stwierdziłam, że o ile w małym notesie związanie kartek wstążką było ok, o tyle przy tym większym kartki były trochę za luźno, i postanowiłam je jeszcze delikatnie podkleić. Wpuściłam dosłownie kropelkę kleju pomiędzy każda kartkę i dokładnie i równiutko docisnęłam. Po tym zabiegu notes trzyma się idealnie!

 

Ze sklepu wykorzystałam:

Papier Hey Kiddo!#01-02   Papier Sweet Pie #01-02  Papier Sweet memories #05-06

Nity Oczka We R - Eyelets - szerokie - Green   Nity Oczka We R - Eyelets - szerokie - Blue