Inspiracje

Niezapominajki i inne kwiatki

Niezapominajki,

czyli motyw przewodni i tytułowy najnowszej kolekcji Lemoncraft, „Nie Zapomnij Mnie”. Ostatnio bardzo często goszczą na moich pracach, przywołując wiosnę. Piszę tego posta 24 lutego i jest tak zimowo za oknem, tak biało i mroźno, że naprawdę tęsknię za wiosną. I być może dlatego właśnie powstała ta kartka:

A zrobiłam ją naprawdę szybko. Mam już dość zimna. Chcę ciepełka i zieleni. Duuużo zieleni.

Jak widzicie, znów postawiłam na format DL, o którym pisałam w poprzednim moim poście. I również główną część kompozycji umieściłam na górze kartki.

Składają się na nią dwie wykrojnikowe ramki – takie same tylko w innym kolorze. A także badzik z motylem ( również z kolekcji „Nie Zapomnij Mnie” ) i całe mnóstwo kwiatów.

Niezapominajki są tu tylko jako wzór na papierze ale starałam się ich bardzo nie zakrywać. Chciałam żeby tworzyły całość z zielonym bukietem. Dlatego też ramki nie są pełne tylko stanowią ozdobę do kwiatuszków w środku.

Jeśli chodzi o zielone kwiaty to dwie lilie są w oryginalnym kolorze. Resztę kwiatów barwiłam sama, zieloną mgiełką.

Pięknie się komponują ten błękit z zielenią, prawda?

Jest tak świeżo,soczyście i naprawdę wiosennie.

Oczywiście ostatnia warstwa jest ręcznie przeszyta i nie zapomniałam o chlapaniach. Oj nie, jest ich tu całkiem sporo. Zielone to mgiełka a białe to biała farba kredowa.

Mam nadzieję, że taka właśnie soczysta i kolorowa wiosna przyjdzie szybko. I tego Wam również życzę!

Miłego dnia!

Pozdrawiam,

Gosia.

W pracy użyłam:

Farba kredowa - Biały 100ml  Bloczek papierów bazowych do scrapbookingu - Nie zapomnij mnie  Dwustronny papier do scrapbookingu - Nie zapomnij mnie 02  Papier ozdobny - Vintage Time 020 Klej Magic z precyzyjną końcówką