Inspiracje

Motyli raj czyli w oczekiwaniu na wiosnę

Witam Was bardzo serdecznie i ciepło! U nas robi się już słoneczniej i coraz bardziej czuję już wiosnę. Ten czas wyczekiwania też jest dla mnie inspirujący, zwłaszcza gdy na sklepowych pólkach Przyda Się tyle wiosennych nowości. Nic tylko sięgać i tworzyć ! Jest dość pokaźna kolekcja papierów Lemoncratf , które bez wyjątku, oczarowały mnie wszystkie. Ale najbardziej teraz obecna nowość – kolekcja Nie zapomnij mnie . Papiery są wspaniałe!
Jak tylko zobaczyłam te papiery to wiedziałam, że wspaniale będzie wycinać te kwiatowe elementy i z nich stworzyć  album z motylami. Taki motylowy raj!

Na początku zabrałam się za ozdabianie okładki ,i tak przez maskę nałożyłam gesso i pochlapałam trochę tło białą i turkusową mgiełką, gdy wszystko wyschło zaczęłam nakładać farbę postarzającą w kolorze ecru i nakładać kolejną warstwę kolorów, tworząc zacieki. Wszystko wysuszyłam nagrzewnicą. Gdy wszystko dobrze wyschło zaczęłam układać kompozycje i naklejać poszczególne warstwy papieru i kwiatów,gazy oraz tekturek. W między czasie przygotowałam sobie ramkę z odcisku sylikonowego, którą pomalowałam i lekko postarzyłam jasnym woskiem. Tak aby pasowała do pozostałej części kolorystycznej.

Po skończeniu okładki zabrałam się za przygotowanie kart w środku albumu.

Gotowe ozdobione karty nakleiłam i pochlapałam mgiełkami.

Na koniec wszystko potuszowałam za pomocą gąbki białą farbą akrylowej i pochlapałam jasno zieloną mgiełką.

Bardzo ciepło i serdecznie Was pozdrawiam. Zachęcam Was również do sięgnięcia po tę nową kolekcję papieru i tworzenia albumów!Do zobaczenia kolejnym razem- Gosia/Peninia

W pracy wykorzystałam

Zestaw papierów do scrapbookingu - Nie zapomnij mnie  Papier ozdobny - Vintage Time 021   Papier ozdobny - Vintage Time 020  Papier ozdobny - Vintage Time 019