Inspiracje

Morskie opowieści

W tym roku wyjątkowo „chodzą” za mną morskie projekty. Jeden z nich zrodził się w mojej głowie, kiedy zobaczyłam papier Stamperii z żaglówką. Zamarzył mi się obrazek na bazie koła, taki trochę jakby widok przez bulaj, a do tego kilka morskich akcentów.

Na okrągły blejtram nakleiłam więc papier z żaglówką, a z drugiego arkusza wycięłam żaglówkę i nakleiłam na kostkach dystansowych, żeby uzyskać efekt trójwymiarowości. Następnie rant okleiłam sznurkiem jutowym, mocując go klejem na gorąco.

W trzech miejscach przykleiłam muszelki, trochę chrobotka, tekturek i kilka listków (które najbardziej przypominały mi glony morskie) wyciętych z papieru od UHK. Nasypałam tez trochę piasku, używając do tego proszku mineralnego o dwóch gradacjach.

Na koniec jeszcze kilka akcentów: krab (potuszowany na brązowo), kotwica (postarzona zestawem do patynowania), rozgwiazda (pomalowana farbą kredową w kolorze atramentowym) oraz róża wiatrów (pomalowana farbą kredową w kolorze Country niebieski).

Oto mój „przepis” na morski obrazek 🙂 Na pewno umieszczę go nad kominkiem. Nie zdecydowałam jeszcze tylko, czy będzie stać, czy wisieć.

Moim okrągłym morskim obrazkiem przypominam i zapraszam do udziału w naszym aktualnym wyzwaniu: „Na okrągło!” 🙂

Produkty ze sklepu: