Inspiracje

Media w wydaniu romantycznym

Media sprawdzą się w każdej pracy – również w klimatach ślubnych!

Sezon ślubny w pełni. Jeśli macie ochotę na wykonanie niebanalnej kartki w pudełku, zachęcam do pobawienia się farbami i wszelkimi mediami, które macie pod ręką.

Ja postawiłam na wykonanie własnego tła. Zrobiłam kilka pociągnięć pędzla farbą wodną w kolorze łososiowym, a kiedy wyschła, przeciągnęłam po niej lekko suchym pędzlem z gesso. To samo rozwodnione gesso posłużyło mi z kolei do chlapań.

Kiedy tła schły, przygotowałam elementy mojej kompozycji. Odbiłam serwetkowy stempel na kalce technicznej i zembossowałam na gorąco z białym pudrem do embossingu. Przy pomocy wykrojników wycięłam listki i gałązki. Dla urozmaicenia, gałązki wycięłam nie z papieru, ale znów z kalki technicznej. W foremkach odcisnęłam rameczki leciutką masą Fimo.

Powycinałam piórka z papieru z kolekcji Miłość dodaje skrzydeł od Galerii Papieru oraz nastemplowałam napisy. Aby napisy nie kontrastowały za mocno z resztą elementów, zamiast czarnego tuszu użyłam szarego.

Układałam wszystkie elementy aż byłam zadowolona z efektu i poprzyklejałam do bazy, podnosząc je gdzieniegdzie na kosteczkach 3D. Piórka i listki lekko powyginałam, żeby wyglądały bardziej realistycznie. Kompozycję z kartki powtórzyłam z niewielkimi zmianami na wieczku pudełka, aby całość była spójna.

To prosty do wykonania komplet, który można odtworzyć w każdej kolorystyce i z różnymi elementami. Młodej Parze bardzo się spodobał 🙂

 

Do wykonania mojej kartki w pudełku użyłam: