Inspiracje

Lawendowo-fioletowy album Liliany

Lawendowo-fioletowy album

Dziś chciałam Wam pokazać klasyczny album na sprężynie przygotowany jako pamiątka chrztu świętego dla dziewczynki. I w zasadzie na tym kończy się klasyka, bo lawendowo-fioletowy album chrzcielny to raczej niekonwencjonalna propozycja :). No niestety ;p, papiery Lemoncraft Violet Silence są tak śliczne, że nie mogę się od nich oderwać. Co rusz powstają z nich jakieś prace, ostatnio był dekoracyjny mediowy tamborek, dziś znacznie bardziej tradycyjne ujęcie scrapbookingu.

Album składa się z 6 kart plus grube okładki.

Całość ozdobiłam dość prosto, jedyne dekoracje to ozdobna wycinanka-„koronka” z dziurkacza wklejona między papier scrapbookingowy i tematyczne napisy z pasków dodatków do wycinania. Zależało mi na tym aby album był naprawdę  praktyczny.  Mieścił dużo zdjęć i był wygodny do częstego oglądania, tak by nadmiar dekoracji nie przytłaczał oraz nie poniszczył się zbyt szybko. Wkleiłam tez kilka zakładek, dzięki czemu zmieści się w nim więcej zdjęć.

 

Myślę, że czasem warto próbować nowych rozwiązań kolorystycznych czy stylistycznych, wychodzić poza utarte schematy estetyczne. Zwłaszcza jeśli wiemy co podoba się osobom, które obdarowujemy naszymi pracami.

Lubię jak prace chrzcielne czy ślubne są klasycznie białe, ale czy nie wydaje się Wam że zdjęcia (zwłaszcza czarno-białe) będą w takim fioletowym albumie wyglądać olśniewająco! Ja jestem przekonana:)

Ze sklepu polecam:

Bloczek papierów bazowych do scrapbookingu - Violet SilenceZestaw papierów do scrapbookingu - Violet Silence

Taśma dekoracyjna papierowa washi biała w złote napisy 15 mm x 10 m