Inspiracje

Kwietniowy chrzest

Dokładnie to Chrzest Święty Ewy.

A Ewa to nie byle kto, tylko moja chrześnica, jedyna. No a że ciocia karteczki robi, to jakby to mogło być, żeby nie zrobiła i dla Ewci? I to na Chrzest – taka okazja! Nie ma takiej opcji.

Także kartkę zrobiłam, a do niej pudełko.

Taki oto komplecik dla kochanej Ewci:

DSC_0068

Oczywiście różu nie mogło zabraknąć a idealne do tej okazji okazały się papiery Lemoncraft „Maleńkie Cuda” – całość, i kartka i pudełko, są wykonane tylko i wyłącznie z tej jednej kolekcji.

To teraz opowiem Wam troszkę o kartce.

DSC_0046

DSC_0048

Jak widać, nie jest ona skomplikowana. Ma prosty układ, bez kwiatów – o dziwo. Powiem Wam, że przymierzałam nawet do niej jakieś kwiatki ale no tak jakoś mi nie pasowały i stwierdziłam, że nic na siłę, nie będę psuć. W zupełności wystarczają kwiaty na papierze. I perełki. Duuuużo perełek, które dodają jej elegancji i lepiej pasowały do całości niż właśnie kwiaty.

DSC_0050

Kartka jest warstwowa, poszarpana, z przeszyciami ( a jak! ) i metalowymi narożnikami – to już kolejny raz kiedy użyłam ich do kartki, ale po prostu podoba mi się ten efekt. A Wam?

DSC_0053

W centrum kartki umieściła tekturową ramkę. Zresztą ostatnio ciągle używam jakiś tekturek, dużo tekturek, a to dlatego, że nie posiadam już Big Shota. Tak tak. I żyję 😉 Da się żyć bez niego, ale tak jak w moim przypadku, trzeba mieć spory zapas tekturek.

DSC_0049

Napis oczywiście zrobiłam sama, tak jak Wam ostatnio pokazywałam. Kto nie widział, zapraszam na mój niedzielny KURS NA DIGI STEMPEL.

Życzenia w środku zrobiłam troszkę inaczej niż zawsze. Zobaczcie sami:

DSC_0055

Potem otwieramy:

DSC_0056

Bardzo mi się spodobało takie rozwiązanie i na pewno jeszcze nie raz tak zrobię:

DSC_0057

A teraz pokażę Wam pudełko.

DSC_0059

Też robiłam sama. Przyznam się, że średnio to lubię, robienie pudełek. I tak mi się nie chciało tego robić ale całkiem zapomniałam, że mam przecież trymer z opcją bigowania. I poszło szybciutko! O wiele szybciej niż tradycyjnie, używając linijki i nożyka. Teraz już robienie pudełek to będzie ekspres 😀

A na chrzest to jednak kartka lepiej się prezentuje w pudełku, prawda?

Pudełko jest skromne, bez napisów, bez ozdób – jedyny dodatek to duża kokarda z perełką. I takie pudełka lubię najbardziej.

Brzegi pudełka są poszarpane – poprzecierane nożyczkami.

DSC_0063

Kieszonkę na pieniądze umieściłam też w pudełku, nie w kartce:

DSC_0065

A jak mnie kiedyś leniuszek dopadnie, to zawsze pudełko mogę sobie kupić 😉 – w naszym sklepie znajdziecie pudełeczka na kartki, w różnych rozmiarach i kolorach. O!

Miłego dnia Wam życzę i pozdrawiam ciepło,

Gosia.

W pracy użyłam:

Klej Magic z precyzyjną końcówką   Kosteczki 3d dystansowe - 1mm   Trymer do papieru   Bloczek papierów bazowych do scrapbookingu - Maleńkie Cuda   Maleńkie Cuda 03   Maleńkie Cuda 04