Inspiracje

Kwiaty dla Ciebie, Mamo!

Takie żywe zawsze się sprawdzą. Mogą być cięte, a dla praktyczniejszych mam- doniczkowe. Dlaczego nie? Moja mama cieszy się z każdego nowego storczyka czy fiołka. Kwiaty to zawsze dobry pomysł na prezent. A wszelkie miłe słowa, do których mama może powrócić w każdej chwili, umieśćcie na kartce.

Dziś przychodzę do Was z dwoma kartkami, w których głównym elementem jest kwiat. Zgadniecie jaki to kwiat? Chyba każda mama zajmująca się ogrodem czy balkonem dobrze zna te kwiaty. Petunie! Co prawda nie widziałam ich jeszcze w niebieskim kolorze, ale taka wersja kolorystyczna mojego akwarelowego kwiatka przypadła mi do gustu.

Kwiaty i liście to elementy, które sama pomalowałam, a bazą były odbitki stempli. Reszta, czyli papiery w tle, to gotowe karty do Project Life od Family Portraits! Jak się okazuje, nie tylko do PL 😉

W cenie jednego zestawu (2,50 zł) dostajemy 6 kart o wymiarach 4×6 cali (około 10×15 centymetrów), co daje nam 12 stron z różnymi wzorami! Co prawda niektóre karty mają na jednej stronie dwa różne wzory, czyli po przecięciu takiej karty otrzymujemy dwie różne o wymiarach 4×3 cale, ale te również można z powodzeniem wykorzystywać w tworzeniu kartek, nie jako tło, ale jako mniejszy element ozdobny na kartce.

Do kartek dla mam wybrałam takie karty, które wyglądają jak malowane akwarelami, dzięki czemu dobrze komponują się z moimi kwiatowymi kompozycjami.

Napisy na kartkach są odbitkami stempli. Użyłam kilku kolorów tuszy Memento i tusz Brilliance (ach, te drobinki!). Znajdziecie je TUTAJ.

Przyznam, że lubię, jak się coś mieni czy błyszczy, dlatego z brokatowej taśmy washi dziurkaczem (tak, takim zwykłym na dwie dziurki, biurowym) wycięłam mieniące się kropki. Trzeba tylko wcześniej kawałek takiej taśmy podkleić jakimś papierem. To taki mój zamiennik cekinów. Podobnie powstały brokatowe gałązki, do ich wycięcia użyłam wykrojnika.

Może skusicie się na taki kwiatowy zestaw? A może macie inne, własnoręcznie robione niespodzianki dla swoich mam? Pochwalcie się nimi koniecznie 🙂

Ściskam mocno,
Angelika

W pracy wykorzystałam