Inspiracje

Kwiatowe lato na kartce

Lato! Kwiaty! Owoce! Kolory! Takie hasła teraz królują. U mnie w pracowni również, ale przede wszystkim w sklepowych nowościach.

Czy nie macie wrażenia, że pisze do Was zupełnie inna osoba? Ostatnio pokazałam Wam bardzo proste kartki. Nawet jednego kwiatka na sobie nie miały. A teraz eksplozja kwiatów! Mamy tu gotowe kwiaty, mini kwiatuszki z dziurkacza i kwiaty z szablonu!

Nowości zajrzały na sklepowe półki w Przydasiach, a ja obok takich nowości nie mogłam przejść obojętnie. Świat stempli opanowały niedawno stemple warstwowe, a ja chciałabym polecić Wam warstwowe maski. Mnie urzekła maska SnipArt, za pomocą której możemy stworzyć gałązkę z kwiatami magnolii. Cudo! Całej gałązki nie zmieściłabym już przy tak bogatej kompozycji, dlatego wytuszowałam sobie same kwiatki, bez gałązki. To znaczy, że pominęłam jeden krok (drugi) i zastosowałam trzy maski spośród czterech, jakie znajdziemy w zestawie. Te detale to pociągnięcia koralowym cienkopisem.

Luki pomiędzy kwiatami wypełniają leciutkie kamienie (idealnie nadają się do kartek, nie obciążają jej) i mech.

Kompozycja kwiatowa jest już dość kolorowa, dlatego na jej tło wybrałam papier do scrapbookingu w neutralnej szarości, który jest kolejną nowością w sklepie, bo w Przydasiach zagościł nowy producent Piątek Trzyanstego, a wraz z nim najnowsze kolekcje „Mała dziewczynka” i „Summertime”.

Tło pochlapałam rozwodnionym czarnym gesso i farbą kredową, którą również podkolorowałam pierwszoplanową margaretkę. Kwiatki często rozbielam gesso albo właśnie dodaję im koloru, staram się, by nie były jednolite, a pocieniowane.

Te duże listki są z roślinnego zestawu Stamperii. Jest tam cała masa różnych listków i roślin (dmuchawce, liść paproci, koper), a także motyl i ważka z pięknymi skrzydłami.

Ściskam Was,
Angelika

 

Materiały: