Kursy

KURS na akwarelowe tło

Akwarelowe tło malowane akwarelami? Banał… Zróbmy tło tuszami memento z efektem akwarelowym. Brzmi fajnie? Zapraszam na kurs!

Nie potrzebujemy wielu materiałów, by stworzyć ciekawe tło. Jedynym typowo scrapbookingowym produktem jest tusz. A raczej tusze – w dwóch soczystych kolorach. Pozostałych materiałów poszukajcie w swoich domowych zasobach.

Lista przydasi:

  • Tusze Memento w dwóch kolorach (u mnie: Rose Bud i Cantaloupe)
  • Papier akwarelowy na tło o wymiarach nieco mniejszych od wymiarów bazy kartki
  • Folia
  • Buteleczka z atomizerem z wodą
  • Chusteczki nawilżane
  • Chusteczki higieniczne / ręczniki papierowe
  • Nagrzewnica (opcjonalnie, przyspiesza pracę, może być też suszarka do włosów)

Startujemy 🙂

Wybierzcie sobie dość intensywne kolory tuszów Memento, ten róż jest idealny. Maziamy poduszką tuszu po folii.

Teraz spryskujemy wodą w odległości nie mniejszej niż około 15 cm. Porządnie, tak nawet 5-7 razy. Uważajcie na przedmioty dookoła, bo przy takim pryskaniu (szczególnie z mniejszej odległości) możecie mieć wszystko w różowych kropkach 😉 Kilka razy spryskujemy też papier akwarelowy.

Przykładamy folię do papieru. Jeżeli chwilkę przytrzymamy folię, papier przyjmie tusz. Przeciągamy folię po papierze, żeby rozprowadzić tusz.

Suszymy nagrzewnicą / suszarką.

Czynność powtarzamy z innym kolorem tuszu. Najlepiej nanieść kolory tak, by w pewnym miejscu się nakładały, dzięki temu uzyskamy dodatkowe kolory. Nadmiar wody możemy zebrać chusteczką / ręcznikiem papierowym.

A tak prezentuje się tło wykorzystane do tropikalnej kartki. Ananasowy akcent jak znalazł na pożegnanie lata. Uwierzycie, że ta cała paleta barw powstała wyłącznie z dwóch tuszów? Uwielbiam takie triki na mieszanie kolorów.

Do wykonania tej kartki wykorzystałam kolekcję papierów do scrapbookingu Piątku Trzynastego Summertime.

Kreatywnego dnia,
Angelika

p6.jpgp2.jpgp3.jpg

Tusz Tuskienko Brillance - Rose Bud Img.jpg