Inspiracje

Komunijny kwintet

Zdarzało mi się pokazać Wam kartkę czy serię dwóch, ale dziś mam dla Was komunijny kwintet- aż pięć kartek! Wszystkie łączy okazja- Pierwsza Komunia Święta.

W kartkach komunijnych obowiązuje pewien kanon: biel lub jasne kolory. Nie widziałam jeszcze granatowej kartki na tę okazję. Jeżeli dla dziewczynki, może być trochę różu. Jeżeli dla chłopca, trochę niebieskiego. Ten kanon akurat nieco przełamałam. Może nie zrobiłam różowej kartki dla chłopca, ale zamiast niebieskiego koloru użyłam miętowego.  Co powiecie na listki ze złoceniami? Moim zdaniem ożywiły delikatną kartkę. Kwiaty nie z papieru, a z kalki i z płótna. Okienko wycięłam sześciokątnym wykrojnikiem, do tego hostia z kilku warstw grubego papieru. To daje ciekawy efekt trójwymiarowości, który jeszcze mieści się w kopercie 🙂

Kolejne dwie kartki to połączenie różu i bieli. I tutaj idealnie sprawdza się seria Lemoncraft- Tylko mnie kochaj.  Możecie wybrać papiery bardziej wzorzyste, kwiatowe lub te z zestawu Basic– mają idealne na tło powtarzalne wzory. Tekturki oraz hostię pokryłam tuszem do embossingu i posypałam białym pudrem, który roztopiłam nagrzewnicą. To jeden z moich ulubionych sposobów na ozdabianie tekturek, o pozostałych dziewięciu możecie poczytać TUTAJ. Można też hostię podkleić kawałkiem kolorowego papieru, ja podkleiłam papierem potuszowanym różowym Brilliance, dzięki czemu napis pięknie się mieni.

Ostatnie dwie kartki mają konwaliowe tekturki. Kwiaty rozbieliłam za pomocą gesso, a łodygi i liście pokryłam farbą kredową. W pierwszej kartce hostię podkleiłam pomalowanym srebrną farbą kawałkiem papieru- to kolejny sposób na efektowny napis. Wszystkie papiery do scrapbookingu pochodzą z kolekcji Lemoncraft: Tylko mnie kochaj i Maleńkie Cuda (papier w kropki).

A wy tworzycie już pierwszokomunijne pamiątki? Wszak koniec kwietnia to początek sezonu 🙂

 

Wykorzystane materiały: