Inspiracje

Komunijna kartka akwarelowa

Clean and simple

Bardzo lubię styl clean and simple, zwłaszcza w lekkich wariacjach na temat:) czyli to, gdzie zostaje głównie simple a z tym clean to tak różnie… I dziś własnie taka kartka komunijna. Jednocześnie prosta ale uważam, że i efektowana!

Przygotowanie takiej kartki jest na prawdę proste. Na bazę 15×15 cm najpierw nakleiłam tło z papieru scrapbookingowego, w tym wypadku są to damaski z UHK Gallery, następnie przygotowałam sobie kolejną warstwę z papieru akwarelowego. I tu jest sedno kartki – czyli malowane tło pod kompozycję. Namalowałam trochę klekso-chlapań farbami akwarelowymi w odcieniach niebieskiego. Delikatna, jasna „chmura” koloru wokół mojej docelowej kompozycji środka.

Na koniec przygotowałam kompozycję z ażurowej serwetki z wykrojnika i ozdobnej tekturki, której wnętrze podkleiłam jeszcze dopasowanym papierem scrapowym. Wszystkie warstwy podkleiłam kostkami dystansowymi, aby nadać przestrzenności kartce. Jeszcze tylko napis i półperełki i kartka gotowa.

Oczywiście zamiast farb akwarelowych można także użyć mgiełek w jasnym kolorze, które najpierw trzeba rozwodnić, nieodzowne chlapania można już zrobić w bardziej intensywniejszym kolorze.

Ja wiem, że już po Wielkanocy :P, ale chciałam Wam pokazać jeszcze jak ten sam sposób zastosowałam do przygotowania akwarelowej kartki świątecznej, ale świetnie wyglądałaby także taka kartka ślubna! Jak widzicie można ją wykonać na każda okazję.

 

Ze sklepu użyłam:

 

Naval Treaty - cisza przed burzą Kosteczki Joy 0,5mm/2,5mm    Mgiełka - niebieski ocean  Mgiełka -cytryna