Artykuły, Kursy

Kartka jak malowana?

Kochani dzisiaj post dla miłośników scrapbookingu kieszonkowego i nie tylko 🙂 Ale uwaga! Nie będzie albumu, wspomnień, scrapbookingu kieszonkowego/Project life 🙂

Dzisiaj pomysł na wykorzystanie kart do scrapbookingu kieszonkowego ( a więcej o tym co to jest scrapbooking kieszonkowy znajdziecie TUTAJ,  w artykule Justt) i dla milośników rysunków akwarelami, ale nie do końca potrafiącymi sami stworzyć coś w tej dziedzinie. Ja tak mam 🙂 kocham rysunki akwarelami, ale sama.. no tak średnio mi idzie. Ale na ratunek przyszły mi właśnie karty.

Zabieramy sie do pracy 😉 Na półkach sklepowych znajdziecie kilkanascie zestawów kart do scrapbookingu kieszonkowego/Project Life, ja skupiłam sie dzisiaj na ślicznych wiosenno – pastelowych kartach producenta Family Portraits.

W zetsawie znajdziecie 6 dwustonnych kart, z pięknymi kwiatowymi, akwarelowymi wzorami. Od razu powiem, że nie wciągnełam się w Projekt Life, podglądam  naszą utalentowaną Justt i inne scraperki które sumiennie prowadzą swoje albumy. Ale jak tylko zobaczylam te cudowne karty… musiałam je mieć. Pomysł na nie zrodził się chwilę później.

Co z nimi zrobić? Odpowiedź jest prosta! KARTKĘ, zapraszam Was na mini tutorial 🙂

Lista potrzebnych rzeczy:

kartka przyda sie 3

Zabieramy się do pracy! Z kart wybiramy te które chcemy wykorzystać w naszej pracy. Ja wybrałam kartę z kawiatami oraz białą w delikatne zielone paseczki, ktora posłużyła mi za bazę.

kartka przyda sie 2

Docięłam karty do wymiarów mojej bazy kartki, skorzystałam z gotowych baz co znacznie ułatwilo mi pracę. Kolejnym krokiem było wycięcie kwiatków z drugiej, wybranej, karty.
Za pomocą mediów stworzyłam dodatkowe efekty tła, co zapełniło kompozyjcę – chlapnięcia, klseksy itd…

kartka przyda sie 6

Z odciętych elementów karty stworzyłam banerek, dodałam naklejkę z motywem liści i kilka elementów ozdobnych.

kartka przyda sie5jpg

Dla uzpelnienia całości dodałam stempelek z wybraną frazą.

Tak prezentuje się kartka, jej wykonanie zajeło mi  kilka minut.

kartka przyda sie 4

Mam nadzieję, ze spodoba wam się pomysł 🙂 i wykorzystacie go w swoich pracach.

Koniecznie pokażcie nam swoje prace!

Pozdrawiam

W pracy wykorzystałam