Inspiracje

Jesiennie, śliwkowo, mediowo…

Jesiennie, śliwkowo…

Na taki mediowy pędzel miałam ochotę już bardzo dawno temu, ale standardowo bałam się, jak to ja, zabrać się za mediowanie. Tym bardziej, że jestem dość wybredna jeśli chodzi o prace mediowe, to znaczy nie lubię zbytniej improwizacji  stanowczo wolę jak efekt końcowy jest jak najbliższy mojemu wyobrażeniu. No nic, postanowiłam jednak dać się porwać chwilowej odwadze i natchnieniu 🙂 i zaczęłam działać.

Oczywiście kolorystyka i taki lekko glamour’owy styl był zaplanowany wcześniej. Bardzo zależało mi na wykorzystaniu ślicznych fioletowo-śliwkowych materiałowych kwiatów, poza tym ze wszystkich mgiełek mam chyba najwięcej w odcieniach fioletowych! 😀

Skompletowałam niezbędne materiały, media, dodatki i dekoracje i zabrałam się do pracy.

Mediowo…

Na początek oczywiście pokryłam pędzel białym gesso, dałam kilka cieniutkich warstw. I, o ile nie zależało mi na całkowitym pobieleniu części drewnianych, to chciałam zakryć metalową opaskę i częściowo włosie, tak by przyjęło mi media. Po całkowitym wyschnięciu dodałam gdzieniegdzie pastę do spękań, i trochę mikrokulek.  Następnie na gel medium przykleiłam metalowe i tekturkowe elementy kompozycji.

Po wyschnięciu pomalowałam kolejny raz na biało gessem, a potem popsikałam fioletowymi mgiełkami. Kolejny krok to przyklejenie kwiatów, sznurka, kaboszona z masy oraz tekturkowego napisu, który został pomalowany na czarno gessem. Po wyschnięciu całość rozbieliłam gessem nanoszonym suchym pędzlem, głównie na wszelkie krawędzie i wystające miejsca.

I tu już prawie koniec. Teraz jeszcze przetarłam niektóre miejsca pastami woskowymi: transparentną cameleon fioletowy (której prawie nie widać na zdjęciach) i złotą (którą, z kolei widać na zdjęciach bardziej niż w rzeczywistości), dokleiłam kilka cekinów, no i oczywiście dodałam troszkę chlapnięć czarnym gesso.

Uff, chyba mi się udało, jest mediowo i jesiennie, aaa no i fioletowo :P. I znów się okazało, ze mediowanie nie takie straszne!

Powolutku przekonuję się bardziej do odważnego, samodzielnego mediowania. Kurcze no nie jest to takie trudne, chyba zrobię sobie jeszcze jeden pędzel! ;P

Ze sklepu użyłam:

Masa modelująca samoutwardzalna 500 g.   Gesso białe Pentart 230ml Znalezione obrazy dla zapytania gesso czarne pentart

Pasta heavy body żel matowa 50 ml  Podobny obraz  Serwetka metalowa kwadrat - brąz

 Zestaw napisów "FOR THE RECORD" - DUÅ»Y    Mgiełka - fiolet    Mgiełka - różowa perła

Mgiełka - lawenda    Pasta postarzająca - złoty   Pasta woskowa chameleon 20 ml - fiołkowy

 

Pozdrawiam,

Ewelina