Inspiracje

… dzwonią dzwonki sań…

Mroźna kartka świąteczna z wykorzystaniem kalki technicznej

Dzisiaj moja już ostatnia inspiracja dla PrzydaSię, w tym miesiącu sklep kończy działalność. Jednak koniec to nowy początek, nowe projekty i marzenia wierzę więc, że jeszcze kiedyś przyjdzie nam się spotkać 🙂

Na zakończenie mojej współpracy z fanastyczym zespołem DT PrzydaSię przygotowałam kartkę świąteczną z wykorzystaniem kalki technicznej. Już wspominałam że bardzo lubię kalkę za jej lekkość przy tej karteczce. Dzisiaj kalka w połączeniu z papierem kraftowym. Prosto i delikatnie.

Mroźna kartka świąteczna

Przygotowałam tło na parierze kraftowym białym tuszem i białym długopisem. Kalkę pochlapałam białym gesso i dodałam kilka śnieżynek metodą embossingu na gorąco. Wytuszowałam na biało poszarpane brzegi.

Mroźna kartka świąteczna

Cała trudność w pracy z kalką polega na umiejętnym jej wklejeniu. Niestety każdy znany mi klej czy taśma zostawiają brzydkie plamy. By tego uniknąć najpierw wszystkie dekoracje przykeiłam na kalkę i dopiero gotową przykleiłam do przygotowanego tła nakładając klej w miejscach gdzie nie będzie przebijał.

Mroźna kartka świąteczna

Mroźna kartka świąteczna

Do dekoracji wykorzystałam oprócz papierowych elementów owoce dzikiej róży i pręciki  kwiatów. Owoce, choć moje nie są naturalne nawiązują jednak do ostatniego już wyzwania Bliżej natury, pamiętacie?

Mroźna kartka świąteczna

W sklepiku ostatnie dni wyprzedaży. Może jeszcze coś się przyda po okazyjnej cenie?  30% na wszystko to naprawdę wyjątkowa okazja na uzupełnienie zapasów 🙂

W pracy wykorzystałam:

 

Nagrzewnica do embossingu Stamperia                

 

 

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Aleksandra