Inspiracje

Dziecięcy album z shaker boxem

Dziś scrapbooking w czystej postaci. Wspomnienia udokumentowane i oprawione w ręcznie wykonany album – kwintesencja scrapbookingu!

Ogromnie podobają mi się albumy pełne dodatków, ozdób, zakamarków, schowków i innych cudów. Generalnie preferuję raczej styl „na bogato” i takie albumy są bliskie mojemu poczuciu estetyki. Ale z albumami robionymi przeze mnie jest ciut inaczej. Jakoś tak zwykle, zupełnie dla mnie nietypowo, wychodzą mi dość proste i nieskomplikowane. Przedkładam wygodę i praktyczność albumu nad mnogość ozdób i dodatków. Album, który dziś Wam chcę pokazać powstał z papierów scrapowych, garści cekinów i kilku(nastu) naklejek emaliowanych. Główną atrakcją okładki jest shaker box, natomiast wewnętrzne karty ozdobione są jedynie grafikami, falbankami wyciętymi dziurkaczem i, wspomnianymi już, naklejkami emaliowanymi. Tyle bowiem wystarczyło, bo papiery mają tak cudne i bogate w detale grafiki, że nie było potrzeby dodawać już nic więcej. Wydaje mi się nawet, że dodawanie tutaj czegokolwiek więcej byłoby wręcz niewskazane.

Album pozostaje miłą pamiątką, do której chętnie będziemy wracać. I jest łatwy „w obsłudze” – wszystkie babcie i ciocie bez problemu poradzą sobie z jego przeglądnięciem i nie będą się musiały obawiać, że w czasie oglądania coś urwą albo odkleją przez przypadek 😛

 

Produkty, których użyłam w pracy: