Artykuły

Czym jest foamiran i jakie są jego właściwości?

Moda na tworzenie z  foamiranu opanowuje świat scrapbookingu i zaraża kolejne osoby.
W minionym tygodniu w naszym sklepie pojawiło się około 30 kolorów pianki.

 

Czym jest foamiran i jakie są jego właściwości?

Foamiran to niezwykle delikatna pianka, w dotyku przypomina aksamit. Jest cienka, jej grubość to mniej więcej 1mm. Główną zaletą tego materiału jest niezwykła plastyczność, foamiran rozciąga się o około 10%, dzięki czemu z łatwością możemy zmieniać jego kształt i formę. Podgrzanie pianki nie tylko pozwoli nam ją formować ale też sprawi, ze zachowa ona swój nowy kształt.
Czym podgrzewać? Pianka jest na tyle elastyczna, że do jej formowania wystarczy ciepło Waszych rąk, doskonale w tym celu spisze się również żelazko czy też nagrzewnica.

Struktura materiału sprawia, że z łatwością wytniecie z niego dowolne kształty za pomocą nożyczek, dziurkaczy, wykrojników, doskonale radzi sobie z nim również ploter.

Pianka występuje w wielu kolorach, w naszym sklepie jest ich aż 30! Paleta barw jest naprawdę bogata, znajdziecie wśród niej zarówno delikatne pastele jak i żywe kolory.
Famiran możecie również barwić, doskonale w tym celu sprawdzają się pastele zarówno te mokre jak i suche, możecie również wykorzystać farby akwarelowe i zapewne wiele innych produktów jakie przyjdą Wam do głowy.

Foamiran daje naprawdę nieograniczone możliwości!
Moje twory na pewno nie są doskonałe, z foamiranem dopiero się poznajemy ale z przyjemnością pokaże Wam moje małe „dzieła”.

Pianka Foamiran, kwiaty foamiran

Pianka Foamiran, kwiaty foamiran

Czy chcielibyście abym pokazała Wam jak krok po kroku stworzyłam swoje kwiatki?