Inspiracje

Boże Narodzenie z blaskiem i kawą.

Jakżeby mogło być inaczej.

Boże Narodzenie musi być z blaskiem a kawa to wiecie, taki pyszny dodatek. To znaczy przynajmniej dla mnie. Ja kawę uwielbiam.

I na mojej dzisiejszej świątecznej kartce znajdziecie i blask, i kawę.

Kartka raczej tradycyjna, z czerwienią, brązem i złotem.

W 100% z kolekcji ‚Christmas Carols’ od Lemoncraft. Wykorzystałam tu Ephemera Cards, mają idealny rozmiar do zrobienia kartki, a papier z gazetowym tekstem to jeden z moich ulubionych.

Pierwszy raz na kartce świątecznej wykorzystałam poinsecje z foamiranu. Nie nie, nie ja robiłam 😉 To raczej nie dla mnie.

Pięknie się one błyszczą, tak samo jak świąteczna tekturka. Potraktowałam ją czerwoną mgiełką a potem jeszcze inną czerwoną ale już perłową.

Jedną z warstw jest kawałek organzy z brokatem, więc dopełnia to błyszczącej całości:

Widzicie?

Tekturkowe gwiazdki też się mienią, złotem. Te psiknęłam złotą mgiełką.

A gdzie ta kawa? – zapytacie.

A no, na serwetce. Bardzo lubię efekt jaki daje barwienie papieru kawą. Specjalnie robię taką mocną, w filiżance, po czym łyżeczką, małymi porcjami rozlewam po papierze. Tu, po serwetkach.

Następnie kładę na kaloryfer ( jeśli tylko grzeje ) i bardzo szybko schną. „Minuta osiem”.

Oczywiście wszystko jest delikatnie pofalowane, ale wcale mi to nie przeszkadza. Wręcz pasuje idealnie do takiego typu prac, lekko w klimacie vintage.

Tu nawet specjalnie nie oczyszczałam tej serwetki, także nie myślcie, że zapomniałam – to celowe 😉

*****

Ach, święta! Wigilia. Boże Narodzenie. Wiecie, że zostało tylko 16 dni!

Miłego dnia Kochani!

Gosia.

W pracy użyłam:

Dwustronny papier do scrapbookingu - Christmas Carols 02  Christmas Carols - Ephemera cards  Mgiełka - czerwony mak  Mgiełka - złoto  Klej Magic z precyzyjną końcówką  Nożyczki Non-Stick 12cm  Duży Trymer SureCut Fiskars