Inspiracje, Kursy

Boże Narodzenie w wersji retro + video

Boże Narodzenie za pasem a więc to już ostatni dzwonek na przygotowanie kartek bożonarodzeniowych. Dziś przygotowałam dwie kartki bożonarodzeniowe w wersji retro.

Kartki Bożonarodzeniowe Retro

Styl retro to nie jest mój najbardziej ulubiony styl, ale jak się ma odpowiednie materiały, to wykonanie takiej pracy nie jest trudne. I tym razem właśnie tak było. Jak tylko połączyłam ze sobą piękne świąteczne papiery Lemoncraft ze staromodna grafiką i brązowa bazą, wiedziałam że w łatwy sposób powstaną klimatyczne kartki retro.

Dla mnie podstawą kartek retro są na pewno kraftowe bazy kartkowe, ale przy świątecznych projektach równie dobrze sprawdzą się bazy w typowo świątecznych kolorach, np. czerwone czy zielone. Na pewno doskonałe dla utrzymania klimatu będą piękne papiery Lemoncraft,  pełne romantycznych wzorów, damasków, kwiatów i różnych zawijasków. Ja do moich kartek użyłam ubiegłorocznej kolekcji świątecznej, oraz arkuszy papierów z zestawów Basic z kilku różnych kolekcji.

Moje kartki są utrzymane w klasycznej, ciepłej, świątecznej, zielono-czerwonej kolorystyce, zdobione delikatną tekturkową rameczką, brokatowym ćwiekiem, półperełkami. Ale punktem centralnym i głównym są piękne retro grafiki. Dodatkowo postarzyłam napis, tuszując go brązowym tuszem, a całość delikatnie pobieliłam. Mam nadzieję, że udało mi się uchwycić retro styl i klimat świąt! 🙂

Dużo więcej kartek bożonarodzeniowych możecie zobaczyć tutaj, ale jeśli chcielibyście wykonać taką jak moja to

zapraszam serdecznie na video-kurs:

Ze sklepu wykorzystałam;

Świąteczne życzenia - miłości      Bloczek papierów bazowych do scrapbookingu - Dom Róż  Bloczek papierów bazowych do scrapbookingu - Everyday Spring

 

Aplikator do tuszu    Kosteczki Lemoncraft 3d - 3mm     Butelka z aplikatorem 30 ml