Inspiracje

Nie bój się wyjść poza ramy

… i ramę! Oczywiście chodzi o ramę kartki, którą jest jej baza. Stwierdziłam, że tak naprawdę mam do dyspozycji znacznie więcej miejsca niż baza kartki.

Dodałam więc pozłacane ozdoby, które wychodzą trochę poza bazę kartki, ale tak jest chyba ciekawiej, prawda? Do złocenia elementów wyciętych wykrojnikiem potrzebna jest nam szersza taśma dwustronna i folia do złoceń lub folia w arkuszach/płatkach, o czym pisałam już w TYM kursie.

Zachwycona jedną z najnowszych kolekcji Galerii Papieru – W cieniu księżyca, tworzę kolejne prace i wymyślam kolejne połączenia: tym razem czarno – szare (tak, są ciemnoszare, prawie czarne) papiery postanowiłam ożywić złotem i srebrem.  Stwierdziłam: ma się błyszczeć i mienić! I niech będzie to shaker card! Czyli… kartka grzechotka, ale pozostańmy może przy shaker card 😉

 

Galaktyczne tło znajdziecie na karcie do Project Life od Family Portrait, a napis pochodzi ze świątecznego zestawu naklejek również od Family Portraits. O ile papiery, naklejki świąteczne nie mają wzoru śnieżynek czy innych motywów typowych dla Bożego Narodzenia, lubię ich używać przez cały rok. Dodałam jeszcze gwiazdki ze złotej farbym kropeczki robiłam wykałaczką.

Okienko na shaker wycięłam za pomocą dwóch wykrojników z TEGO zestawu. Oprócz kształtu zaokrąglonego prostokąta te wykrojniki wycinają też okrągłe dziureczki w środku i na zewnątrz wycinanego kształtu, dlatego moja ramka jest podwójnie dziurkowana, ale to mi się bardzo podoba. Koniecznie zwróćcie uwagę na te wykrojniki, są też koła, owale i zaokrąglone kwadraty z tych  dziurkowanych. Możecie je łączyć również ze zwykłymi kształtami bez dziurek. Te zestawy kilkunastu świetnie wycinających wykrojników dają naprawdę wiele możliwości.

Do okienka potrzebna jest też folia (może być taka, jak do bindowania, dostępna w punktach ksero), którą przyklejam do ramki taśmą dwustronną oraz taśma piankowa lub kosteczki dystansowe.

A co wsypać do środka? Wszelakie drobniutkie świecidełka. Oprócz cekinów okrągłych i w kształcie gwiazdek wsypałam jeszcze złote mikrokulki.

 

Miłego i kreatywnego weekendu,
Angelika

 

Użyłam: