Inspiracje

Art journal w klimacie grunge

Ostatnio coraz bardziej podoba mi się forma, jaką jest art journal. Daje ona mnóstwo możliwości zarówno w stosowanych technikach, jak i wykorzystywanych produktach. Dodadtkowym plusem jest to, że można w nieskończoność próbować nowych rzeczy, bez obaw, że coś nie będzie pasować – nie ma ograniczeń jeśli chodzi o styl tworzenia!

Moje strony powstały na małym travel journalu od Piątku Trzynastego. Wykorzystałam dużą ilość różnych mediów, aby stworzyć ciężki, grunge’owy klimat. Inspirowałam się ulubionymi utworami z tego gatunku muzycznego.

W pracy wykorzystałam tekturki od SnipArt, które pomalowałam różową farbą akrylową – magenta od Pentart. Jeśli chodzi o tło, to najpierw całe kartki pokryłam białym gesso. Następnie dodałam czarną pastę pękającą oraz kolory w wybranych miejscach. Kiedy wszystko dokładnie wysuszyłam, zdecydowałam się na dodanie malutkich kawałków stron ze starej książki. Nakleiłam je za pomocą gęstego gel medium. Oprócz tego użyłam białej pasty pękającej i zrobiłam chlapania w różnych kolorach. Na samym końcu, za pomocą czarnego pernamentnego markera, podkreśliłam zdjęcia oraz kilka innych elementów.

 

Mam nadzieję, że zainspirowałam was do stworzenia swojego własnego wpisu w podobnym stylu. Pozdrawiam serdecznie!

Wykorzystane produkty:

Farba Akrylowa Metaliczna - magenta 20ml  penta-farba-akr50ml-ziel-lila.jpg     

Gesso białe Pentart 100ml